βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 4 12
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 4 7
AEK 3 5
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 4 5
ΠΑΦΟΣ FC 4 5
ΑΕΛ 3 4
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 3 4
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 2 4
ΟΜΟΝΟΙΑ 3 4
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 3 3
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 4 1

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 4 12
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 4 7
AEK 3 5
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 4 5
ΠΑΦΟΣ FC 4 5
ΑΕΛ 3 4
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 3 4
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 2 4
ΟΜΟΝΟΙΑ 3 4
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 3 3
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 4 1

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 4 12
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 4 7
AEK 3 5
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 4 5
ΠΑΦΟΣ FC 4 5
ΑΕΛ 3 4
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 3 4
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 2 4
ΟΜΟΝΟΙΑ 3 4
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 3 3
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 4 1

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 4 12
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 4 7
AEK 3 5
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 4 5
ΠΑΦΟΣ FC 4 5
ΑΕΛ 3 4
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 3 4
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 2 4
ΟΜΟΝΟΙΑ 3 4
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 3 3
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 4 1

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 4 12
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 4 7
AEK 3 5
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 4 5
ΠΑΦΟΣ FC 4 5
ΑΕΛ 3 4
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 3 4
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 2 4
ΟΜΟΝΟΙΑ 3 4
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 3 3
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 4 1

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 4 12
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 4 7
AEK 3 5
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 4 5
ΠΑΦΟΣ FC 4 5
ΑΕΛ 3 4
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 3 4
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 2 4
ΟΜΟΝΟΙΑ 3 4
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 3 3
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 4 1

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 4 12
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 4 7
AEK 3 5
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 4 5
ΠΑΦΟΣ FC 4 5
ΑΕΛ 3 4
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 3 4
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 2 4
ΟΜΟΝΟΙΑ 3 4
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 3 3
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 4 1

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 4 12
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 4 7
AEK 3 5
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 4 5
ΠΑΦΟΣ FC 4 5
ΑΕΛ 3 4
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 3 4
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 2 4
ΟΜΟΝΟΙΑ 3 4
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 3 3
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 4 1

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 4 12
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 4 7
AEK 3 5
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 4 5
ΠΑΦΟΣ FC 4 5
ΑΕΛ 3 4
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 3 4
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 2 4
ΟΜΟΝΟΙΑ 3 4
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 3 3
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 4 1

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 4 12
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 4 7
AEK 3 5
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 4 5
ΠΑΦΟΣ FC 4 5
ΑΕΛ 3 4
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 3 4
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 2 4
ΟΜΟΝΟΙΑ 3 4
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 3 3
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 4 1

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 4 12
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 4 7
AEK 3 5
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 4 5
ΠΑΦΟΣ FC 4 5
ΑΕΛ 3 4
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 3 4
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 2 4
ΟΜΟΝΟΙΑ 3 4
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 3 3
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 4 1

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 4 12
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 4 7
AEK 3 5
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 4 5
ΠΑΦΟΣ FC 4 5
ΑΕΛ 3 4
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 3 4
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 2 4
ΟΜΟΝΟΙΑ 3 4
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 3 3
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 4 1

Τουρνουά "ΟΠΑΠ Χαράλαμπος Χανδριώτης" : ΡΟΖ ΦΥΛΛΑ ΓΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΑΙ ΤΣΣΚΑ

Με νίκες της ΤΣΣΚΑ και Ολυμπιακού Πειραιώς συνεχίστηκε το τουρνουά «Νεόφυτος Χανδριώτης», το οποίο διοργανώνεται από την ΕΘΑ Έγκωμης και την PNEYMA Promotions και βρίσκεται υπό την αιγίδα της Κυπριακής Ομοσπονδίας Καλαθόσφαιρας.

Στο πρώτο χρονικά παιχνίδι του Σαββάτου, η ΤΣΣΚΑ κέρδισε με 107-68 το Λαύριο. Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη για τη ρωσική ομάδα στο τουρνουά, καθώς θυμίζουμε ότι προηγήθηκε το ροζ φύλλο στον αγώνα με τη Ζενίτ (75-64).

Στον άλλο αγώνα, ο Ολυμπιακός Πειραιώς πήρε τη νίκη επί της Ζενίτ. Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν διαφορά δέκα πόντων με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου (47-37) και τη διεύρυναν στο δεύτερο μέρος με το τελικό σκορ να φθάνει στο 88-65.

Το τουρνουά ολοκληρώνεται την Κυριακή, ημέρα κατά την οποία θα πραγματοποιηθούν τα παιχνίδια Λαύριο-Ζενίτ (17:45) και ΤΣΣΚΑ-Ολυμπιακός Πειραιώς (20:15).

ΤΣΣΚΑ-Λαύριο 107-68

TA ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 31-13, 55-30, 83-50, 107-68

ΤΣΣΚΑ (Δημήτρης Ιτούδης): Λούντμπερκ 14 (2), Μπόλομποϊ 6, Χομένκο 10, Ούκοφ 2, Ίλιεφ 2, Αντόν 3 (1), Αντόνοφ 7 (1), Βοιτμαν 3 (1), Κλάιμπερν, Σενγκέλια 6, Λοπάτιν 15 (4), Μιλουντίνοφ 15, Γκριγκόνις 13, Κουρμπάνοφ 2, Σβεντ 9 (1)

Λαύριο (Χρήστος Σέρελης):  Μάρκους, Κάρτερ 11 (1), Μπλερ, Νικολαΐδης 8 (2), Σμιθ 16 (1), Μουράτος 8 (2), Αμινού 2, Κακλαμανάκης 7, Περσίδης 3 (1), Γκοινς 2, Γερομιχαλός 7, Βουλγαρόπουλος 4
 

Ολυμπιακός Πειραιώς-Ζενίτ 88-65

TA ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-19, 47-37, 66-49, 88-65

Ολυμπιακός Πειραιώς (Γιώργος Μπαρτζώκας): Γουόκαπ 5 (1), Φαλ 6, Σλούκας 10 (2), Βεζένκοφ 19 (3), Παπανικολάου 3, Ντόρσεϊ 8, Λούντζης 2, Λαρεντζάκης 7 (1), Οικονομόπουλος, Μάρτιν 13, Τσαρλς 8 (1), Χρηστίδης 2, ΜακΚισικ 5 (1)

Ζενίτ (Τσάβι Πασκουάλ): Λόιντ 8, Καράσεφ 2, Πόιθρες 13 (1), Μίκι 2, Ναπίερ 18, Ζαχάροφ, Βόλχιν, Μπαρόν 2, Κουζμίνσκας 5, Ζούμπκοφ 3, Πονίτκα 4, Φράνκαμπ, Γκουντάιτις 8 

Πηγή: ΚΟΚ 

το δικό σας σχόλιο

* Υποχρεωτικά πεδία

Παρακαλούμε όμως τα κείμενα να μην είναι υβριστικά, να μην παραπέμπουν σε άλλους ιστότοπους, να γράφονται στην ελληνική ή την αγγλική γλώσσα (όχι greeklish), να είναι κατανοητά και τέλος να είναι κατά το δυνατόν σύντομα. Είναι αυτονόητο πως η ομάδα διαχείρισης φέρει ευθύνη μόνο για τα επώνυμα άρθρα των συντακτών και των συνεργατών της. Σας ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας.