βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 5 11
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 4 12
ΕΝΠ 5 10
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 5 9
ΑΠΟΕΛ 2 8
ΠΑΦΟΣ FC 5 7
ΑΕΛ 5 6
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 4
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 4 5
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 5 3
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 4 1
ΟΜΟΝΟΙΑ 5 2

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 5 11
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 4 12
ΕΝΠ 5 10
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 5 9
ΑΠΟΕΛ 2 8
ΠΑΦΟΣ FC 5 7
ΑΕΛ 5 6
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 4
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 4 5
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 5 3
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 4 1
ΟΜΟΝΟΙΑ 5 2

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 5 11
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 4 12
ΕΝΠ 5 10
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 5 9
ΑΠΟΕΛ 2 8
ΠΑΦΟΣ FC 5 7
ΑΕΛ 5 6
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 4
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 4 5
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 5 3
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 4 1
ΟΜΟΝΟΙΑ 5 2

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 5 11
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 4 12
ΕΝΠ 5 10
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 5 9
ΑΠΟΕΛ 2 8
ΠΑΦΟΣ FC 5 7
ΑΕΛ 5 6
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 4
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 4 5
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 5 3
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 4 1
ΟΜΟΝΟΙΑ 5 2

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 5 11
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 4 12
ΕΝΠ 5 10
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 5 9
ΑΠΟΕΛ 2 8
ΠΑΦΟΣ FC 5 7
ΑΕΛ 5 6
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 4
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 4 5
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 5 3
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 4 1
ΟΜΟΝΟΙΑ 5 2

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 5 11
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 4 12
ΕΝΠ 5 10
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 5 9
ΑΠΟΕΛ 2 8
ΠΑΦΟΣ FC 5 7
ΑΕΛ 5 6
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 4
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 4 5
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 5 3
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 4 1
ΟΜΟΝΟΙΑ 5 2

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 5 11
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 4 12
ΕΝΠ 5 10
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 5 9
ΑΠΟΕΛ 2 8
ΠΑΦΟΣ FC 5 7
ΑΕΛ 5 6
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 4
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 4 5
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 5 3
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 4 1
ΟΜΟΝΟΙΑ 5 2

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 5 11
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 4 12
ΕΝΠ 5 10
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 5 9
ΑΠΟΕΛ 2 8
ΠΑΦΟΣ FC 5 7
ΑΕΛ 5 6
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 4
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 4 5
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 5 3
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 4 1
ΟΜΟΝΟΙΑ 5 2

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 5 11
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 4 12
ΕΝΠ 5 10
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 5 9
ΑΠΟΕΛ 2 8
ΠΑΦΟΣ FC 5 7
ΑΕΛ 5 6
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 4
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 4 5
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 5 3
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 4 1
ΟΜΟΝΟΙΑ 5 2

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 5 11
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 4 12
ΕΝΠ 5 10
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 5 9
ΑΠΟΕΛ 2 8
ΠΑΦΟΣ FC 5 7
ΑΕΛ 5 6
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 4
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 4 5
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 5 3
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 4 1
ΟΜΟΝΟΙΑ 5 2

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 5 11
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 4 12
ΕΝΠ 5 10
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 5 9
ΑΠΟΕΛ 2 8
ΠΑΦΟΣ FC 5 7
ΑΕΛ 5 6
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 4
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 4 5
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 5 3
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 4 1
ΟΜΟΝΟΙΑ 5 2

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 5 11
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 4 12
ΕΝΠ 5 10
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 5 9
ΑΠΟΕΛ 2 8
ΠΑΦΟΣ FC 5 7
ΑΕΛ 5 6
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 4
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 4 5
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 5 3
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 4 1
ΟΜΟΝΟΙΑ 5 2

Οι ποδηλάτες κατέκτησαν τον Όλυμπο στον αγώνα «0-2000»

Ο Αρμάντο Αρχιμανδρίτης της Elite Cycling ήταν ο ποδηλάτης που κατέκτησε την κορυφή του Ολύμπου πιο γρήγορα από όλους, αφού διένυσε 63χλμ , ανέβηκε στα 2000μ υψόμετρο σε χρόνο 2:01:28, κερδίζοντας έτσι το χρυσό μετάλλιο του αγώνα «0-2000». Τη δεύτερη θέση στη συνολική κατάταξη, κατέκτησε ο Σταύρος Θεοφάνους, επίσης από την Elite Cyprus, μόλις ένα δευτερόλεπτο πίσω από τον Αρχιμανδρίτη, ενώ τρίτος τερμάτισε ο Μιχάλης Θεοχάρους της Andi’s Cyprus Employment, με χρόνο 2:01:52.
Στις γυναίκες, αυτή που κατέκτησε πρώτη τον Όλυμπο ήταν η Ελένη Τάντη της Ανόρθωσης με χρόνο 2:42:35, ενώ πίσω της με χρόνο 2:24:21 τερμάτισε η Κάλια Λαζάρου της Elite Cycling.

το δικό σας σχόλιο

* Υποχρεωτικά πεδία

Παρακαλούμε όμως τα κείμενα να μην είναι υβριστικά, να μην παραπέμπουν σε άλλους ιστότοπους, να γράφονται στην ελληνική ή την αγγλική γλώσσα (όχι greeklish), να είναι κατανοητά και τέλος να είναι κατά το δυνατόν σύντομα. Είναι αυτονόητο πως η ομάδα διαχείρισης φέρει ευθύνη μόνο για τα επώνυμα άρθρα των συντακτών και των συνεργατών της. Σας ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας.