βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 0
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 0
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 0
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 0
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0 0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 0
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 0 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 0
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 0
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 0
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 0
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0 0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 0
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 0 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 0
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 0
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 0
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 0
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0 0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 0
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 0 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 0
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 0
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 0
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 0
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0 0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 0
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 0 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 0
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 0
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 0
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 0
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0 0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 0
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 0 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 0
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 0
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 0
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 0
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0 0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 0
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 0 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 0
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 0
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 0
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 0
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0 0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 0
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 0 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 0
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 0
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 0
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 0
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0 0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 0
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 0 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 0
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 0
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 0
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 0
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0 0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 0
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 0 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 0
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 0
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 0
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 0
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0 0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 0
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 0 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 0
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 0
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 0
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 0
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0 0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 0
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 0 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 0
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 0
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 0
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 0
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0 0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 0
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 0 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 0
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 0
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 0
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 0
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0 0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 0
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 0 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 0
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 0
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 0
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 0
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0 0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 0
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 0 0

AUDI ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΜΙΛΟΥ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΕΩΣ: Ο Σέργης Κυρατζής τον τίτλο στους Άνδρες

Βραβείο ήθους στον Ρασίμ Μετίν - Βραβείο εξαιρετικής απόδοσης στον Σέργιο Κύζα

Ύστερα από αγωνιστική δράση 18 ημερών, ολοκληρώθηκε την Τετάρτη 1η Απριλίου το AUDI Παγκύπριο πρωτάθλημα 2015, που διοργάνωσε με εξαιρετική επιτυχία ο Όμιλος Αντισφαιρίσεως Field Club. Στo πρωτάθλημα καταγράφηκε ο εκπληκτικός αριθμός των 445 συμμετοχών, αφού 279 αντισφαιριστές αγωνίστηκαν στις 27 διαφορετικές κατηγορίες όπου έγιναν αγώνες.

Την τελευταία μέρα των αγώνων, διεξήχθη όπως συνηθίζεται ο τελικός των ανδρών, στον οποίο τέθηκαν αντιμέτωποι ο Σέργης Κυρατζής και ο Λέανδρος Παπαγιάννης. Ο Παπαγιάννης ξεκίνησε πολύ καλά τον αγώνα στη χωμάτινη επιφάνεια, και κέρδισε το πρώτο σετ με 6-1. Συνέχισε να είναι καλύτερος και στο δεύτερο σετ όταν προηγήθηκε με 3-1. Εκεί ο Κυρατζής, έσπασε το σερβίς του αντιπάλου του, μείωσε αρχικά σε 3-2 και στη συνέχεια κατέκτησε το σετ με 6-4. Με καλύτερη ψυχολογία, και αφού κυνήγησε όλες τις μπάλες, ανεβαίνοντας αρκετές φορές στο φιλέ, επικράτησε στο τρίτο σετ με 6-2, κατακτώντας τον τίτλο με 2-1 σετ. Τον τελικό παρακολούθησε ο Υπουργός Γεωργίας, Αγροτικής Ανάπτυξης και Περιβάλλοντος κ. Νίκος Κουγιάλης, ο οποίος έκανε και την απονομή των επάθλων στους νικητές.

Το βραβείο ήθους εις μνήμη Πάνου Καραμαλλάκη, δόθηκε στο Τουρκοκύπριο αντισφαιριστή Ρασίμ Μετίν, για την άψογη συμπεριφορά του κατά την διάρκεια του πρωταθλήματος. Το βραβείο παρέδωσε στον αθλητή ο Πρεσβευτής «Fair Play» κ. Αλέξης Φωτιάδης.

 

Το ειδικό βραβείο εξαιρετικής απόδοσης εις μνήμη Πάνου Καραμαλλάκη δόθηκε στον αντισφαιριστή Σέργιο Κύζα ο οποίος συμμετείχε σε δύο αναπτυξιακά πρωταθλήματα του Tennis Europe στην Αττάλια της Τουρκίας και έφτασε και στα δύο μέχρι τους τελικούς στα μονά χωρίς να χάσει σετ.  Επιπρόσθετα, μαζί με τον Στέφανο Σάββα κέρδισαν και στα δύο πρωταθλήματα τα διπλά.  Ο Σέργιος Κύζας κατετάγει δεύτερος στη γενική κατάταξη, και για τις πολύ καλές επιδόσεις του, υπήρξε ιδιαίτερη αναφορά στην ιστοσελίδα του Tennis Europe.

Ο τελικός γυναικών μεταξύ της Άννας Σαβτσένκο και της Ελίζας Ομήρου θα διεξαχθεί αργότερα αφού και οι δύο απουσίαζαν στο εξωτερικό.  Το πρωτάθλημα λόγω βροχών παρατάθηκε και η επιτροπή πρωταθλήματος αποφάσισε να επιτρέψει την διεξαγωγή του τελικού αργότερα.


Αναλυτικά τα αποτελέσματα των τελικών όλων των κατηγοριών έχουν ως εξής :

MS       Σ.Κυρατζής-Λ.Παπαγιάννης 2-1 (1-6, 6-4, 6-2)

MD      Σ.Κυρατζής/Χρ.Γεωργίου – Αλ.Φωτιάδης/Γ.Χριστοδούλου  2-0 (6-2, 6-1)

XD        Σπ.Χαραλάμπους/Θ.Χάλιου – Γ.Ιωαννίδης/Μ.Οριτσεάνου  2-0 (6-2, 7-6)

BS10    Στ.Παπαμιχαήλ – Αλ.Κωνσταντίνου  2-0 (4-2, 4-1)

GS10    Κλ.Μ.Ιωάννου – Λ. Φέαρκλαφ           2-0 (4-0, 4-0)

BD10   Στ.Παπαμιχαήλ/Α.Τίμινη – Χρ.Μποζίλοφ/Μ.Γεωργαλλέττος 2-0 (4-2, 4-1)

GD10   Α.Δεμιρτζή/Ε.Λάσπου – Λ.Φέαρκλαφ/Α.Ζαϊκίνα 2-0 (4-2, 5-4)

BS12    Φ.Φωτιάδης - Ξ.Νεοφύτου 2-0 (6-3, 7-6(5))

GS12    Μ.Ονκάγια – Χρ.Στυλιανίδη 2-0 (6-0, 6-3)

BD12   Ξ.Νεοφύτου/Π.Παρσόν – Στ.Χριστοδούλου/Λ.Παντζιαρή   2-1 (6-7 (6),7-5, 11-9)

GD12   Φ.Καγιόλ/Δ.Κουτσόφτα – Μ.Κωνσταντίνου / Στ.Ιωάννου 2-1 (6-7, 6-3, 10-6)

BS14    Α.Τζιακούρης – Α.Κορνηλίου 2-1 (3-6, 7-6, 6-3)

GS14    Σ.Τουγκσού-Μ.Ονκάγια 2-1 (6-4, 3-6, 6-3)

BD14   Α.Κορνηλίου/Α.Τζακούρης - Χρ.Αβραάμ/Κ.Κοσιής   2-0 (6-1, 6-2)

GD14   Β.Κύρου-Ζ.Τουγκσού - Σ.Ακτουγκλού/Μ.Ονκάγια    2-0 (6-2, 6-4)

BS16    Δ.Λιβέρας-Χρ.Φακοντής         2-0 (6-2, 6-3)

GS16    Ε.Λουκά-Φλ.Χατζηγεωργίου  2-0 (6-4, 6-4)

BD16   Χρ. Αβραάμ/Μ.Μάτιτς - Α.Αραβής/Δ.Λιβέρας          2-0 (6-4, 6-4)

GD16   Φλ.Χατζηγεωργίου/Ε.Μακρίδου - Μ.Θεοχάρους/Σ.Τίλκι     2-1 (7-4, 4-6, 10-5)

BS18    Ε.Αϊνετζιάν – Κ. Στυλιανού     2-0  (6-0, 6-2)

GS18    Ι.Μ.Σιαηλή - Σ.Τίλκι 0-0 (4-5 ret, Τίλκι)

BD18   Χρ.Κυρίλλου/Π.Θεοφάνους - Αλ.Τζον/Ν.Βόλος        2-0 (6-4, 7-6(4))

GD18   Μ.Κουγιάλη/Λ.Σάββα - Λ.Ιωάννου/Μ.Θεοχάρους    2-0 (6-1, 7-5)

MS35   Σ.Χαραλάμπους - Γ.Ιωαννίδης            2-0 (6-0, 6-2)

MD35  Λ.Λεωνίδου/Γ.Πέτρου - Γ.Ιωαννίδης/Μ.Τρύφων      2-0 (6-2, 7-5)

MS45   Χ.Αστζιάν - Μ.Πέτρου            2-0 (6-3, 6-3)

το δικό σας σχόλιο

* Υποχρεωτικά πεδία

Παρακαλούμε όμως τα κείμενα να μην είναι υβριστικά, να μην παραπέμπουν σε άλλους ιστότοπους, να γράφονται στην ελληνική ή την αγγλική γλώσσα (όχι greeklish), να είναι κατανοητά και τέλος να είναι κατά το δυνατόν σύντομα. Είναι αυτονόητο πως η ομάδα διαχείρισης φέρει ευθύνη μόνο για τα επώνυμα άρθρα των συντακτών και των συνεργατών της. Σας ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας.