βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΟΜΟΝΟΙΑ 27 59
ΑΕΛ 27 58
ΑΠΟΛΛΩΝ 27 55
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 27 52
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 27 41
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 27 34
ΠΑΦΟΣ FC 27 35
ΑΠΟΕΛ 27 33
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 27 31
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 27 29
ΕΝΠ 27 27
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 27 25
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 27 22
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 27 18

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΟΜΟΝΟΙΑ 27 59
ΑΕΛ 27 58
ΑΠΟΛΛΩΝ 27 55
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 27 52
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 27 41
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 27 34
ΠΑΦΟΣ FC 27 35
ΑΠΟΕΛ 27 33
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 27 31
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 27 29
ΕΝΠ 27 27
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 27 25
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 27 22
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 27 18

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΟΜΟΝΟΙΑ 27 59
ΑΕΛ 27 58
ΑΠΟΛΛΩΝ 27 55
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 27 52
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 27 41
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 27 34
ΠΑΦΟΣ FC 27 35
ΑΠΟΕΛ 27 33
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 27 31
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 27 29
ΕΝΠ 27 27
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 27 25
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 27 22
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 27 18

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΟΜΟΝΟΙΑ 27 59
ΑΕΛ 27 58
ΑΠΟΛΛΩΝ 27 55
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 27 52
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 27 41
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 27 34
ΠΑΦΟΣ FC 27 35
ΑΠΟΕΛ 27 33
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 27 31
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 27 29
ΕΝΠ 27 27
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 27 25
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 27 22
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 27 18

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΟΜΟΝΟΙΑ 27 59
ΑΕΛ 27 58
ΑΠΟΛΛΩΝ 27 55
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 27 52
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 27 41
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 27 34
ΠΑΦΟΣ FC 27 35
ΑΠΟΕΛ 27 33
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 27 31
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 27 29
ΕΝΠ 27 27
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 27 25
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 27 22
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 27 18

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΟΜΟΝΟΙΑ 27 59
ΑΕΛ 27 58
ΑΠΟΛΛΩΝ 27 55
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 27 52
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 27 41
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 27 34
ΠΑΦΟΣ FC 27 35
ΑΠΟΕΛ 27 33
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 27 31
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 27 29
ΕΝΠ 27 27
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 27 25
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 27 22
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 27 18

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΟΜΟΝΟΙΑ 27 59
ΑΕΛ 27 58
ΑΠΟΛΛΩΝ 27 55
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 27 52
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 27 41
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 27 34
ΠΑΦΟΣ FC 27 35
ΑΠΟΕΛ 27 33
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 27 31
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 27 29
ΕΝΠ 27 27
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 27 25
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 27 22
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 27 18

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΟΜΟΝΟΙΑ 27 59
ΑΕΛ 27 58
ΑΠΟΛΛΩΝ 27 55
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 27 52
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 27 41
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 27 34
ΠΑΦΟΣ FC 27 35
ΑΠΟΕΛ 27 33
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 27 31
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 27 29
ΕΝΠ 27 27
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 27 25
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 27 22
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 27 18

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΟΜΟΝΟΙΑ 27 59
ΑΕΛ 27 58
ΑΠΟΛΛΩΝ 27 55
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 27 52
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 27 41
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 27 34
ΠΑΦΟΣ FC 27 35
ΑΠΟΕΛ 27 33
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 27 31
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 27 29
ΕΝΠ 27 27
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 27 25
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 27 22
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 27 18

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΟΜΟΝΟΙΑ 27 59
ΑΕΛ 27 58
ΑΠΟΛΛΩΝ 27 55
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 27 52
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 27 41
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 27 34
ΠΑΦΟΣ FC 27 35
ΑΠΟΕΛ 27 33
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 27 31
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 27 29
ΕΝΠ 27 27
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 27 25
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 27 22
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 27 18

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΟΜΟΝΟΙΑ 27 59
ΑΕΛ 27 58
ΑΠΟΛΛΩΝ 27 55
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 27 52
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 27 41
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 27 34
ΠΑΦΟΣ FC 27 35
ΑΠΟΕΛ 27 33
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 27 31
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 27 29
ΕΝΠ 27 27
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 27 25
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 27 22
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 27 18

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΟΜΟΝΟΙΑ 27 59
ΑΕΛ 27 58
ΑΠΟΛΛΩΝ 27 55
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 27 52
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 27 41
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 27 34
ΠΑΦΟΣ FC 27 35
ΑΠΟΕΛ 27 33
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 27 31
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 27 29
ΕΝΠ 27 27
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 27 25
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 27 22
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 27 18

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΟΜΟΝΟΙΑ 27 59
ΑΕΛ 27 58
ΑΠΟΛΛΩΝ 27 55
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 27 52
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 27 41
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 27 34
ΠΑΦΟΣ FC 27 35
ΑΠΟΕΛ 27 33
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 27 31
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 27 29
ΕΝΠ 27 27
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 27 25
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 27 22
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 27 18

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΟΜΟΝΟΙΑ 27 59
ΑΕΛ 27 58
ΑΠΟΛΛΩΝ 27 55
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 27 52
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 27 41
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 27 34
ΠΑΦΟΣ FC 27 35
ΑΠΟΕΛ 27 33
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 27 31
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 27 29
ΕΝΠ 27 27
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 27 25
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 27 22
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 27 18

ΕΑΚ: Οι κορυφαίοι του 2014

Στην λαμπρή τελετή που έγινε χθες βράδυ βραβεύτηκαν οι κορυφαίοι και ανακοινώθηκαν από την ένωση αθλητικογράφων.

Η ΕΑΚ ανακοίνωσε ότι, σύμφωνα με το δημοψήφισμα που έγινε ανάμεσα στα μέλη της για την ανάδειξη των κορυφαίων αθλητών, αθλητριών και ομάδων για το 2014, η τελική κατάταξη ανά κατηγορία έχει ως ακολούθως (οι πέντε πρώτοι αθλητές, οι πέντε πρώτες αθλήτριες και οι τρεις πρώτες ομάδες βραβεύονται):

 

ΑΝΔΡΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

01. Παύλος Κοντίδης (ιστιοπλοϊα)                        1032

02. Γιώργος Αχιλλέως (σκοποβολή)                     848

03. Δημήτρης Μινασίδης (άρση βαρών)              687

04. Κυριάκος Ιωάννου (στίβος)                             666

05. Απόστολος Παρέλλης (στίβος)                        638

06. Στάθης Αλωνεύτης (ποδόσφαιρο)                  575

07. Ανδρέας Κρασάς (τζούντο)                              471

08. Γιάννης Πηλαβάκης (ταε κβο ντο)                   437

09. Βασίλης Κούνας (μπάσκετ)                              280

10. Γιώργος Αλεξίου (φούτσαλ)                            224

11. Γαβριήλ Γεωργίου (βόλεϊ)                               196

12. Βασίλης Δημοσθένους (χάντμπολ)                 176

 

ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

01. Κυριακή Κουττούκη (ταε κβο ντο)                  620

02. Λεοντία Καλλένου (στίβος)                              493

03. Άντρη Ελευθερίου (σκοποβολή)                    352

04. Σκεύη Ανδρέου (στίβος)                                  350

05. Γεωργία Κωνσταντινίδου (σκοποβολή)         268

06. Θέμις Χριστοδουλίδου (γυμναστική)            163

07. Άντρη Βιολάρη (ποδόσφαιρο)                        134

 

ΟΜΑΔΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

01. ΑΠΟΕΛ (ποδόσφαιρο)                                      547

02. Απόλλων (ποδόσφαιρο)                                  356

03. Απόλλων Ladies (ποδόσφαιρο)                      223

04. Ανόρθωση (βόλεϊ)                                            208

05. ΑΠΟΕΛ (φούτσαλ)                                             207

06. ΑΠΟΕΛ (μπάσκετ)                                              139

το δικό σας σχόλιο

* Υποχρεωτικά πεδία

Παρακαλούμε όμως τα κείμενα να μην είναι υβριστικά, να μην παραπέμπουν σε άλλους ιστότοπους, να γράφονται στην ελληνική ή την αγγλική γλώσσα (όχι greeklish), να είναι κατανοητά και τέλος να είναι κατά το δυνατόν σύντομα. Είναι αυτονόητο πως η ομάδα διαχείρισης φέρει ευθύνη μόνο για τα επώνυμα άρθρα των συντακτών και των συνεργατών της. Σας ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας.