βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΟΜΟΝΟΙΑ 31 66
ΑΠΟΛΛΩΝ 31 65
ΑΕΛ 30 62
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 31 53
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 31 47
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 30 37
ΑΠΟΕΛ 31 43
ΠΑΦΟΣ FC 30 39
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 30 34
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 31 32
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 30 31
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 30 29
ΕΝΠ 30 27
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 30 22

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΟΜΟΝΟΙΑ 31 66
ΑΠΟΛΛΩΝ 31 65
ΑΕΛ 30 62
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 31 53
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 31 47
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 30 37
ΑΠΟΕΛ 31 43
ΠΑΦΟΣ FC 30 39
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 30 34
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 31 32
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 30 31
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 30 29
ΕΝΠ 30 27
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 30 22

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΟΜΟΝΟΙΑ 31 66
ΑΠΟΛΛΩΝ 31 65
ΑΕΛ 30 62
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 31 53
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 31 47
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 30 37
ΑΠΟΕΛ 31 43
ΠΑΦΟΣ FC 30 39
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 30 34
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 31 32
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 30 31
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 30 29
ΕΝΠ 30 27
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 30 22

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΟΜΟΝΟΙΑ 31 66
ΑΠΟΛΛΩΝ 31 65
ΑΕΛ 30 62
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 31 53
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 31 47
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 30 37
ΑΠΟΕΛ 31 43
ΠΑΦΟΣ FC 30 39
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 30 34
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 31 32
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 30 31
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 30 29
ΕΝΠ 30 27
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 30 22

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΟΜΟΝΟΙΑ 31 66
ΑΠΟΛΛΩΝ 31 65
ΑΕΛ 30 62
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 31 53
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 31 47
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 30 37
ΑΠΟΕΛ 31 43
ΠΑΦΟΣ FC 30 39
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 30 34
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 31 32
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 30 31
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 30 29
ΕΝΠ 30 27
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 30 22

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΟΜΟΝΟΙΑ 31 66
ΑΠΟΛΛΩΝ 31 65
ΑΕΛ 30 62
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 31 53
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 31 47
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 30 37
ΑΠΟΕΛ 31 43
ΠΑΦΟΣ FC 30 39
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 30 34
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 31 32
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 30 31
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 30 29
ΕΝΠ 30 27
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 30 22

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΟΜΟΝΟΙΑ 31 66
ΑΠΟΛΛΩΝ 31 65
ΑΕΛ 30 62
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 31 53
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 31 47
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 30 37
ΑΠΟΕΛ 31 43
ΠΑΦΟΣ FC 30 39
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 30 34
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 31 32
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 30 31
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 30 29
ΕΝΠ 30 27
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 30 22

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΟΜΟΝΟΙΑ 31 66
ΑΠΟΛΛΩΝ 31 65
ΑΕΛ 30 62
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 31 53
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 31 47
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 30 37
ΑΠΟΕΛ 31 43
ΠΑΦΟΣ FC 30 39
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 30 34
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 31 32
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 30 31
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 30 29
ΕΝΠ 30 27
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 30 22

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΟΜΟΝΟΙΑ 31 66
ΑΠΟΛΛΩΝ 31 65
ΑΕΛ 30 62
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 31 53
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 31 47
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 30 37
ΑΠΟΕΛ 31 43
ΠΑΦΟΣ FC 30 39
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 30 34
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 31 32
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 30 31
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 30 29
ΕΝΠ 30 27
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 30 22

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΟΜΟΝΟΙΑ 31 66
ΑΠΟΛΛΩΝ 31 65
ΑΕΛ 30 62
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 31 53
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 31 47
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 30 37
ΑΠΟΕΛ 31 43
ΠΑΦΟΣ FC 30 39
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 30 34
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 31 32
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 30 31
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 30 29
ΕΝΠ 30 27
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 30 22

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΟΜΟΝΟΙΑ 31 66
ΑΠΟΛΛΩΝ 31 65
ΑΕΛ 30 62
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 31 53
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 31 47
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 30 37
ΑΠΟΕΛ 31 43
ΠΑΦΟΣ FC 30 39
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 30 34
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 31 32
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 30 31
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 30 29
ΕΝΠ 30 27
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 30 22

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΟΜΟΝΟΙΑ 31 66
ΑΠΟΛΛΩΝ 31 65
ΑΕΛ 30 62
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 31 53
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 31 47
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 30 37
ΑΠΟΕΛ 31 43
ΠΑΦΟΣ FC 30 39
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 30 34
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 31 32
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 30 31
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 30 29
ΕΝΠ 30 27
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 30 22

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΟΜΟΝΟΙΑ 31 66
ΑΠΟΛΛΩΝ 31 65
ΑΕΛ 30 62
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 31 53
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 31 47
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 30 37
ΑΠΟΕΛ 31 43
ΠΑΦΟΣ FC 30 39
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 30 34
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 31 32
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 30 31
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 30 29
ΕΝΠ 30 27
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 30 22

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΟΜΟΝΟΙΑ 31 66
ΑΠΟΛΛΩΝ 31 65
ΑΕΛ 30 62
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 31 53
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 31 47
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 30 37
ΑΠΟΕΛ 31 43
ΠΑΦΟΣ FC 30 39
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 30 34
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 31 32
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 30 31
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 30 29
ΕΝΠ 30 27
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 30 22

Απόψε (22:15) ο αγώνας της Εθνικής Futsal με το Μαυροβούνιο

Από τον όμιλο θα προκριθεί στην επόμενη φάση μόνο μια ομάδα και το γεγονός αυτό ελαχιστοποιεί τα περιθώρια για απώλειες βαθμών.

Με αντίπαλο το Μαυροβούνιο αρχίζει απόψε τις υποχρεώσεις της στο 2ο προκριματικό όμιλο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος η Εθνική μας ομάδα Futsal.
Ο αγώνας θα αρχίσει στις 22:15 στο "Moraca Hall" στην Ποντγκόριτσα και είναι ιδιαίτερα σημαντικός για τη μετέπειτα πορεία της ομάδας μας στη διοργάνωση.
Από τον όμιλο θα προκριθεί στην επόμενη φάση μόνο μια ομάδα και το γεγονός αυτό ελαχιστοποιεί τα περιθώρια για απώλειες βαθμών. 
Με νίκη σήμερα επί του Μαυροβούνιου, οι ελπίδες για διάκριση θα αυξηθούν σημαντικά για την Εθνική μας η οποία έχει προετοιμαστεί κατάλληλα και είναι έτοιμη για τη μεγάλη αποψινή προσπάθεια.
Το κλίμα στην ομάδα μας είναι εξαιρετικό, έγινε μια πολύ καλή προετοιμασία και όλοι ευελπιστούν ότι αυτό θα φανεί και στο γήπεδο κόντρα σε ένα πολύ δυνατό αντίπαλο ο οποίος, αγωνιζόμενος στην έδρα του έχει θέσει ως μοναδικό στόχο στον όμιλο την πρώτη θέση και την πρόκριση.
Στον όμιλο συμμετέχουν επίσης η Φινλανδία και η Ουαλία που θα αναμετρηθούν σήμερα στις 19:00.
Ο βαθμός δυσκολίας της αποστολής της ομάδας μας αντικατοπτρίζεται και στην κατάταξη της UEFA. Η Κύπρος είναι στην 38η θέση, το Μαυροβούνιο στην 31η, η Φινλανδία στην 25η θέση ενώ πιο κάτω από τη δική μας ομάδας βρίσκεται μόνο η Ουαλία που είναι 44η.
«Στόχος μας είναι η νίκη. Πάντα η αρχή είναι πολύ σημαντική. Πάμε στον αγώνα πιστεύοντας ότι μπορούμε για τη νίκη και με λίγη τύχη πιστεύω ότι μπορούμε να τα καταφέρουμε», δηλώνει ο εκ των αρχηγών της Εθνικής μας Γιώργος Αλεξίου.
Στην αποστολή της Εθνικής μας στο Μαυροβούνιο βρίσκονται 14 ποδοσφαιριστές.
Πρόκειται για τους Λούκα Σιήκκη, Γιώργο Αλεξίου, Γιώργο Τουμαζή, Κυριάκο Λειβαδιώτη, Κωνσταντίνο Κουλουμπρή, Σάββα Ομήρου, Χρίστο Ιακώβου, Χρίστο Χριστοδούλου,  Μανώλη Μανώλη, Οδυσσέα Οδυσσέως, Αναστάσιο Σκαμπύλη, Μάρκο Ιωάννου, Κωνσταντίνο Χριστοδούλου και  Ιάκωβο Παπαδόπουλο.
Πρόκειται για ποδοσφαιριστές με εμπειρίες σε διεθνείς αγώνες ενώ οι αρκετοί από αυτούς ήταν και στην αποστολή στους προηγούμενους επίσημους αγώνες της ομάδας μας, τον Ιανουάριου του 2013 στη Λιθουανία με προπονητή και τότε το σημερινό μας προπονητή Γιάννο Μυλωνά.
Το πρόγραμμα του ομίλου μας:
Τετάρτη 14 Ιανουαρίου
19:00 Φινλανδία – Ουαλία
22:15 Μαυροβούνιο - Κύπρος
Πέμπτη 15 Ιανουαρίου
19:00 Κύπρος – Φινλανδία
22:15 Μαυροβούνιο - Ουαλία
Σάββατο 17 Ιανουαρίου
17:00 Ουαλία – Κύπρος
19:30 Φινλανδία – Μαυροβούνιο
Η διοργάνωση
Σε αυτή τη φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Futsal έχουν σχηματιστεί 6 όμιλοι των τεσσάρων ομάδων. Στην επόμενη φάση θα προκριθούν επτά ομάδες, η πρώτη από κάθε όμιλο και η καλύτερη δεύτερη των έξι ομίλων.
Η ομάδα που θα προκριθεί από τον όμιλο μας θα αγωνιστεί στο Main Round της διοργάνωσης στον 3ο όμιλο με αντιπάλους την Ιταλία, τη Λευκορωσία και την Πολωνία. Οι αγώνες θα γίνουν στην Πολωνία από τις 17 μέχρι τις 22 Μαρτίου 2015.
Η τελική φάση της διοργάνωσης θα γίνει το 2016 στη Σερβία.

το δικό σας σχόλιο

* Υποχρεωτικά πεδία

Παρακαλούμε όμως τα κείμενα να μην είναι υβριστικά, να μην παραπέμπουν σε άλλους ιστότοπους, να γράφονται στην ελληνική ή την αγγλική γλώσσα (όχι greeklish), να είναι κατανοητά και τέλος να είναι κατά το δυνατόν σύντομα. Είναι αυτονόητο πως η ομάδα διαχείρισης φέρει ευθύνη μόνο για τα επώνυμα άρθρα των συντακτών και των συνεργατών της. Σας ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας.