βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 16 33
AEK 16 32
ΑΠΟΛΛΩΝ 16 32
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 15 25
ΠΑΦΟΣ FC 16 25
ΟΜΟΝΟΙΑ 17 24
ΑΠΟΕΛ 15 23
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 16 17
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 16 16
ΑΕΛ 15 15
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 15 14
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 17 8

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 16 33
AEK 16 32
ΑΠΟΛΛΩΝ 16 32
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 15 25
ΠΑΦΟΣ FC 16 25
ΟΜΟΝΟΙΑ 17 24
ΑΠΟΕΛ 15 23
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 16 17
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 16 16
ΑΕΛ 15 15
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 15 14
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 17 8

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 16 33
AEK 16 32
ΑΠΟΛΛΩΝ 16 32
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 15 25
ΠΑΦΟΣ FC 16 25
ΟΜΟΝΟΙΑ 17 24
ΑΠΟΕΛ 15 23
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 16 17
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 16 16
ΑΕΛ 15 15
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 15 14
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 17 8

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 16 33
AEK 16 32
ΑΠΟΛΛΩΝ 16 32
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 15 25
ΠΑΦΟΣ FC 16 25
ΟΜΟΝΟΙΑ 17 24
ΑΠΟΕΛ 15 23
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 16 17
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 16 16
ΑΕΛ 15 15
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 15 14
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 17 8

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 16 33
AEK 16 32
ΑΠΟΛΛΩΝ 16 32
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 15 25
ΠΑΦΟΣ FC 16 25
ΟΜΟΝΟΙΑ 17 24
ΑΠΟΕΛ 15 23
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 16 17
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 16 16
ΑΕΛ 15 15
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 15 14
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 17 8

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 16 33
AEK 16 32
ΑΠΟΛΛΩΝ 16 32
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 15 25
ΠΑΦΟΣ FC 16 25
ΟΜΟΝΟΙΑ 17 24
ΑΠΟΕΛ 15 23
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 16 17
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 16 16
ΑΕΛ 15 15
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 15 14
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 17 8

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 16 33
AEK 16 32
ΑΠΟΛΛΩΝ 16 32
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 15 25
ΠΑΦΟΣ FC 16 25
ΟΜΟΝΟΙΑ 17 24
ΑΠΟΕΛ 15 23
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 16 17
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 16 16
ΑΕΛ 15 15
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 15 14
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 17 8

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 16 33
AEK 16 32
ΑΠΟΛΛΩΝ 16 32
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 15 25
ΠΑΦΟΣ FC 16 25
ΟΜΟΝΟΙΑ 17 24
ΑΠΟΕΛ 15 23
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 16 17
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 16 16
ΑΕΛ 15 15
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 15 14
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 17 8

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 16 33
AEK 16 32
ΑΠΟΛΛΩΝ 16 32
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 15 25
ΠΑΦΟΣ FC 16 25
ΟΜΟΝΟΙΑ 17 24
ΑΠΟΕΛ 15 23
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 16 17
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 16 16
ΑΕΛ 15 15
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 15 14
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 17 8

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 16 33
AEK 16 32
ΑΠΟΛΛΩΝ 16 32
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 15 25
ΠΑΦΟΣ FC 16 25
ΟΜΟΝΟΙΑ 17 24
ΑΠΟΕΛ 15 23
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 16 17
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 16 16
ΑΕΛ 15 15
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 15 14
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 17 8

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 16 33
AEK 16 32
ΑΠΟΛΛΩΝ 16 32
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 15 25
ΠΑΦΟΣ FC 16 25
ΟΜΟΝΟΙΑ 17 24
ΑΠΟΕΛ 15 23
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 16 17
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 16 16
ΑΕΛ 15 15
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 15 14
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 17 8

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 16 33
AEK 16 32
ΑΠΟΛΛΩΝ 16 32
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 15 25
ΠΑΦΟΣ FC 16 25
ΟΜΟΝΟΙΑ 17 24
ΑΠΟΕΛ 15 23
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 16 17
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 16 16
ΑΕΛ 15 15
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 15 14
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 17 8

Ντόρτμουντ… πέντε αστέρων! [ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ]

Φορτσάτη στο 2022 έχει μπει η Ντόρτμουντ! Λίγες ημέρες μετά την μυθική ανατροπή στην έδρα της Άιντραχτ Φρανκφούρτης (2-3), η Μπορούσια διέλυσε με 5-1 την Φράιμπουργκ και μείωσε την απόσταση από την πρωτοπόρο Μπάγερν (που έχει ματς λιγότερο) στους 3 βαθμούς.



Ασταμάτητος ο Χάαλαντ που πέτυχε δύο γκολ και έφτασε τα 78 σε 77 (!) αγώνες με τον γερμανικό σύλλογο, με την Ντόρτμουντ να φτάνει τα 2001 γκολ εντός έδρας στην Bundesliga!
 
Στο 14΄ο Μενιέ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, για να ξαναχτυπήσει στο 29ο λεπτό και να διπλασιάσει τα τέρματα για την ομάδα του. Ο Έρλινγκ Χάαλαντ στο 45+1’ έκανε το 3-0, στέλνοντας την Ντόρτμουντ στα αποδυτήρια με ισχυρό προβάδισμα.

Ο Ντεμίροβιτς στο 61’ μείωσε σε 3-1, χωρίς ωστόσο να υπολογίσει τον συνήθη ύποπτο Χάαλαντ ο οποίος στο 75’ πέτυχε το 4-1. Ο Νταχούντ στο 85’ έβαλε το κερασάκι στην τούρτα κάνοντας το 5-1, σκορ το οποίο παρέμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Το πρόγραμμα της 19ης αγωνιστικής:

Παρασκευή, 14/01
Ντόρτμουντ-Φράιμπουργκ: 5-1
(14', 29' Μενιέ, 45+1', 75' Χάαλαντ, 85' Νταχούντ - 61' Ντεμίροβιτς)

Σάββατο, 15/01
Βόλφσμπουργκ-Χέρτα Βερολίνου (16:30)
Ουνιόν Βερολίνου-Χόφενχαϊμ (16:30)
Στουτγκάρδη-Λειψία (16:30)
Μάιντς-Μπόχουμ (16:30)
Κολωνία-Μπάγερν Μονάχου (16:30)
Γκλάντμπαχ-Λεβερκούζεν (19:30)

Κυριακή, 16/01

Άουγκσμπουργκ-Άιντραχτ Φρανκφούρτης (16:30)
Αρμίνια Μπίλεφελντ-Γκρόιτερ Φιρτ (18:30)
Το πρόγραμμα της επόμενης (20ης) αγωνιστικής:

Παρασκευή, 21/02
Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Αρμίνια Μπίλεφελντ (21:30)

Σάββατο, 22/01
Λεβερκούζεν-Άουγκσμπουργκ (16:30)
Γκλάντμπαχ-Ουνιόν Βερολίνου (16:30)
Φράιμπουργκ-Στουτγκάρδη (16:30)
Χόφενχαϊμ-Ντόρτμουντ (16:30)
Γκρόιτερ Φιρτ-Μάιντς (16:30)
Μπόχουμ-Κολωνία (19:30)

Κυριακή, 23/01
Λειψία-Βόλφσμπουργκ (16:30)
Χέρτα Βερολίνου-Μπάγερν Μονάχου (18:30)

το δικό σας σχόλιο

* Υποχρεωτικά πεδία

Παρακαλούμε όμως τα κείμενα να μην είναι υβριστικά, να μην παραπέμπουν σε άλλους ιστότοπους, να γράφονται στην ελληνική ή την αγγλική γλώσσα (όχι greeklish), να είναι κατανοητά και τέλος να είναι κατά το δυνατόν σύντομα. Είναι αυτονόητο πως η ομάδα διαχείρισης φέρει ευθύνη μόνο για τα επώνυμα άρθρα των συντακτών και των συνεργατών της. Σας ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας.