βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 32 58
AEK 32 54
ΑΠΟΕΛ 32 52
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 32 50
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 32 49
ΠΑΦΟΣ FC 32 46
ΟΜΟΝΟΙΑ 32 50
ΑΕΛ 32 47
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 32 40
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 32 32
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 32 23
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 32 17

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 32 58
AEK 32 54
ΑΠΟΕΛ 32 52
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 32 50
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 32 49
ΠΑΦΟΣ FC 32 46
ΟΜΟΝΟΙΑ 32 50
ΑΕΛ 32 47
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 32 40
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 32 32
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 32 23
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 32 17

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 32 58
AEK 32 54
ΑΠΟΕΛ 32 52
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 32 50
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 32 49
ΠΑΦΟΣ FC 32 46
ΟΜΟΝΟΙΑ 32 50
ΑΕΛ 32 47
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 32 40
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 32 32
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 32 23
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 32 17

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 32 58
AEK 32 54
ΑΠΟΕΛ 32 52
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 32 50
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 32 49
ΠΑΦΟΣ FC 32 46
ΟΜΟΝΟΙΑ 32 50
ΑΕΛ 32 47
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 32 40
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 32 32
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 32 23
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 32 17

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 32 58
AEK 32 54
ΑΠΟΕΛ 32 52
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 32 50
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 32 49
ΠΑΦΟΣ FC 32 46
ΟΜΟΝΟΙΑ 32 50
ΑΕΛ 32 47
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 32 40
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 32 32
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 32 23
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 32 17

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 32 58
AEK 32 54
ΑΠΟΕΛ 32 52
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 32 50
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 32 49
ΠΑΦΟΣ FC 32 46
ΟΜΟΝΟΙΑ 32 50
ΑΕΛ 32 47
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 32 40
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 32 32
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 32 23
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 32 17

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 32 58
AEK 32 54
ΑΠΟΕΛ 32 52
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 32 50
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 32 49
ΠΑΦΟΣ FC 32 46
ΟΜΟΝΟΙΑ 32 50
ΑΕΛ 32 47
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 32 40
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 32 32
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 32 23
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 32 17

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 32 58
AEK 32 54
ΑΠΟΕΛ 32 52
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 32 50
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 32 49
ΠΑΦΟΣ FC 32 46
ΟΜΟΝΟΙΑ 32 50
ΑΕΛ 32 47
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 32 40
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 32 32
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 32 23
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 32 17

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 32 58
AEK 32 54
ΑΠΟΕΛ 32 52
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 32 50
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 32 49
ΠΑΦΟΣ FC 32 46
ΟΜΟΝΟΙΑ 32 50
ΑΕΛ 32 47
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 32 40
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 32 32
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 32 23
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 32 17

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 32 58
AEK 32 54
ΑΠΟΕΛ 32 52
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 32 50
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 32 49
ΠΑΦΟΣ FC 32 46
ΟΜΟΝΟΙΑ 32 50
ΑΕΛ 32 47
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 32 40
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 32 32
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 32 23
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 32 17

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 32 58
AEK 32 54
ΑΠΟΕΛ 32 52
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 32 50
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 32 49
ΠΑΦΟΣ FC 32 46
ΟΜΟΝΟΙΑ 32 50
ΑΕΛ 32 47
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 32 40
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 32 32
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 32 23
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 32 17

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 32 58
AEK 32 54
ΑΠΟΕΛ 32 52
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 32 50
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 32 49
ΠΑΦΟΣ FC 32 46
ΟΜΟΝΟΙΑ 32 50
ΑΕΛ 32 47
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 32 40
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 32 32
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 32 23
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 32 17

Στο -4 από την κορυφή με τεσσάρα η Αταλάντα, νίκη με ανατροπή για Φιορεντίνα (βίντεο)

Διέλυσε με 4-0 τη Βενέτσια και έπιασε την Ίντερ στην 4η θέση της Serie A η Αταλάντα, ενώ η Φιορεντίνα επιβλήθηκε 3-1 της Σαμπντόρια, που προηγήθηκε.

Συνεχίστηκε η ανοδική πορεία της Αταλάντα, η οποία νίκησε άνετα με 4-0 τη Βενέτσια εντός έδρας και έπιασε την Ίντερ στην 4η θέση της Serie A – μειώνοντας παράλληλα στο -4 από την κορυφή.
Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους «Μπεργκαμάσκι» ο Πάσαλιτς, που έκανε χατ τρικ σκοράροντας στο 7’, στο 12’ και στο 67’, με τον Κόπμαϊνερς να βρίσκει κι αυτός δίχτυα στο 57ο λεπτό.

Την ίδια ώρα, η Φιορεντίνα επέστρεφε στα θετικά αποτελέσματα επικρατώντας 3-1 της Σαμπντόρια με ανατροπή.


Οι Γενοβέζοι προηγήθηκαν στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Γκαμπιαντίνι, όμως οι Καγιεχόν (23’), Βλάχοβιτς (32’) και Σότιλ (45’) ανέτρεψαν τα δεδομένα πριν το ημίχρονο, με τους «βιόλα» να εδραιώνονται στην 6η θέση.

Το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής:

Τρίτη 30/11
Αταλάντα-Βενέτσια 4-0
(7', 12', 67' Πάσαλιτς, 57' Κόπμαϊνερς)
Φιορεντίνα-Σαμπντόρια 3-1
(23' Καγιεχόν, 32' Βλάχοβιτς, 45' Σότιλ - 15' Γκαμπιαντίνι)
Σαλερνιτάνα-Γιουβέντους (21:45)
Ελλάς Βερόνα-Κάλιαρι (21:45)

Τετάρτη 1/12

Ίντερ-Σπέτσια (19:30)
Μπολόνια-Ρόμα (19:30)
Σασουόλο-Νάπολι (21:45)
Τζένοα-Μίλαν (21:45)

Πέμπτη 2/12

Τορίνο –Έμπολι (19:30)
Λάτσιο-Ουντινέζε (21:45)

Η επόμενη (16η) αγωνιστική:

Σάββατο 4/12
Μίλαν-Σαλερνιτάνα (16:00)
Ρόμα-Ίντερ (19:00)
Νάπολι-Αταλάντα (21:45)

Κυριακή 5/12
Μπολόνια-Φιορεντίνα (13:30)
Σπέτσια-Σασουόλο (16:00)
Βενέτσια-Ελλάς Βερόνα (16:00)
Σαμπντόρια-Λάτσιο (19:00)
Γιουβέντους-Τζένοα (21:45)

Δευτέρα 6/12
Έμπολι-Ουντινέζε (19:30)
Κάλιαρι-Τορίνο (21:4

το δικό σας σχόλιο

* Υποχρεωτικά πεδία

Παρακαλούμε όμως τα κείμενα να μην είναι υβριστικά, να μην παραπέμπουν σε άλλους ιστότοπους, να γράφονται στην ελληνική ή την αγγλική γλώσσα (όχι greeklish), να είναι κατανοητά και τέλος να είναι κατά το δυνατόν σύντομα. Είναι αυτονόητο πως η ομάδα διαχείρισης φέρει ευθύνη μόνο για τα επώνυμα άρθρα των συντακτών και των συνεργατών της. Σας ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας.

Redirecting in 3 seconds...