βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 2 6
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 2 6
ΑΕΛ 2 6
ΑΠΟΛΛΩΝ 2 4
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 2 4
ΟΜΟΝΟΙΑ 2 4
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 2 3
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 2 3
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 2 1
ΠΑΦΟΣ FC 2 1
ΑΠΟΕΛ 2 1
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 2 0
ΕΝΠ 2 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 2 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 2 6
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 2 6
ΑΕΛ 2 6
ΑΠΟΛΛΩΝ 2 4
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 2 4
ΟΜΟΝΟΙΑ 2 4
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 2 3
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 2 3
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 2 1
ΠΑΦΟΣ FC 2 1
ΑΠΟΕΛ 2 1
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 2 0
ΕΝΠ 2 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 2 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 2 6
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 2 6
ΑΕΛ 2 6
ΑΠΟΛΛΩΝ 2 4
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 2 4
ΟΜΟΝΟΙΑ 2 4
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 2 3
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 2 3
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 2 1
ΠΑΦΟΣ FC 2 1
ΑΠΟΕΛ 2 1
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 2 0
ΕΝΠ 2 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 2 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 2 6
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 2 6
ΑΕΛ 2 6
ΑΠΟΛΛΩΝ 2 4
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 2 4
ΟΜΟΝΟΙΑ 2 4
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 2 3
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 2 3
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 2 1
ΠΑΦΟΣ FC 2 1
ΑΠΟΕΛ 2 1
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 2 0
ΕΝΠ 2 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 2 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 2 6
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 2 6
ΑΕΛ 2 6
ΑΠΟΛΛΩΝ 2 4
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 2 4
ΟΜΟΝΟΙΑ 2 4
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 2 3
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 2 3
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 2 1
ΠΑΦΟΣ FC 2 1
ΑΠΟΕΛ 2 1
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 2 0
ΕΝΠ 2 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 2 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 2 6
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 2 6
ΑΕΛ 2 6
ΑΠΟΛΛΩΝ 2 4
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 2 4
ΟΜΟΝΟΙΑ 2 4
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 2 3
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 2 3
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 2 1
ΠΑΦΟΣ FC 2 1
ΑΠΟΕΛ 2 1
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 2 0
ΕΝΠ 2 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 2 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 2 6
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 2 6
ΑΕΛ 2 6
ΑΠΟΛΛΩΝ 2 4
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 2 4
ΟΜΟΝΟΙΑ 2 4
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 2 3
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 2 3
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 2 1
ΠΑΦΟΣ FC 2 1
ΑΠΟΕΛ 2 1
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 2 0
ΕΝΠ 2 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 2 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 2 6
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 2 6
ΑΕΛ 2 6
ΑΠΟΛΛΩΝ 2 4
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 2 4
ΟΜΟΝΟΙΑ 2 4
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 2 3
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 2 3
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 2 1
ΠΑΦΟΣ FC 2 1
ΑΠΟΕΛ 2 1
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 2 0
ΕΝΠ 2 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 2 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 2 6
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 2 6
ΑΕΛ 2 6
ΑΠΟΛΛΩΝ 2 4
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 2 4
ΟΜΟΝΟΙΑ 2 4
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 2 3
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 2 3
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 2 1
ΠΑΦΟΣ FC 2 1
ΑΠΟΕΛ 2 1
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 2 0
ΕΝΠ 2 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 2 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 2 6
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 2 6
ΑΕΛ 2 6
ΑΠΟΛΛΩΝ 2 4
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 2 4
ΟΜΟΝΟΙΑ 2 4
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 2 3
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 2 3
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 2 1
ΠΑΦΟΣ FC 2 1
ΑΠΟΕΛ 2 1
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 2 0
ΕΝΠ 2 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 2 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 2 6
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 2 6
ΑΕΛ 2 6
ΑΠΟΛΛΩΝ 2 4
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 2 4
ΟΜΟΝΟΙΑ 2 4
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 2 3
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 2 3
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 2 1
ΠΑΦΟΣ FC 2 1
ΑΠΟΕΛ 2 1
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 2 0
ΕΝΠ 2 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 2 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 2 6
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 2 6
ΑΕΛ 2 6
ΑΠΟΛΛΩΝ 2 4
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 2 4
ΟΜΟΝΟΙΑ 2 4
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 2 3
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 2 3
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 2 1
ΠΑΦΟΣ FC 2 1
ΑΠΟΕΛ 2 1
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 2 0
ΕΝΠ 2 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 2 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 2 6
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 2 6
ΑΕΛ 2 6
ΑΠΟΛΛΩΝ 2 4
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 2 4
ΟΜΟΝΟΙΑ 2 4
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 2 3
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 2 3
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 2 1
ΠΑΦΟΣ FC 2 1
ΑΠΟΕΛ 2 1
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 2 0
ΕΝΠ 2 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 2 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 2 6
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 2 6
ΑΕΛ 2 6
ΑΠΟΛΛΩΝ 2 4
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 2 4
ΟΜΟΝΟΙΑ 2 4
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 2 3
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 2 3
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 2 1
ΠΑΦΟΣ FC 2 1
ΑΠΟΕΛ 2 1
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 2 0
ΕΝΠ 2 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 2 0

Το Europa League επιστρέφει με ματσάρες!

Η φάση των «16» του Europa League, περιλαμβάνει οκτώ αναμετρήσεις, εκ των οποίων οι τέσσερις θα διεξαχθούν την Τετάρτη (05/08). 

Οσοι πρώτοι αγώνες των «16» είχαν διεξαχθεί πριν την καραντίνα, οι επαναληπτικοί τους θα γίνουν κανονικά στην έδρα της άλλης ομάδας. Οσον αφορά τα ζευγάρια που δεν πρόλαβαν, να δώσουν το πρώτο ματς, θα πραγματοποιηθεί ένας νοκ άουτ αγώνας σε ουδέτερο γερμανικό έδαφος. 

Οπως τα παιχνίδια Ιντερ-Χετάφε (05/08, 22:00) και Σεβίλλη-Ρόμα (06/08). Το πρόγραμμα της Τετάρτης (05/08) περιλαμβάνει σπουδαίους αγώνες, με το ενδιαφέρον όλων να βρίσκεται στις αναμετρήσεις Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λασκ Λιντς και Ιντερ-Χετάφε στις 22:00.

Πέρα από τις δύο αυτές αναμετρήσεις, προγραμματισμένες είναι κι αυτές των Κοπεγχάγη-Μπασακσεχίρ και Σαχτάρ Ντόνετσκ - Βόλφσμπουργκ στις 19:55.

Την Πέμπτη (06/08) θα διεξαχθούν τέσσερα παιχνίδια, με σπουδαιότερο όλων αυτό του Ολυμπιακού με την Γουλβς στο «Μολινό» (22:00))

Αναλυτικά το πρόγραμμα για την φάση των «16» του Europa League:

Τετάρτη 5/8
19:55 («Πάρκεν» Κοπεγχάγης) Κοπεγχάγη-Μπασακσεχίρ (0-1)
19:55 («Ολιμπίσκι» Κιέβου) Σαχτάρ Ντόνετσκ-Βόλφσμπουργκ (2-1)
22:00 («Αρένα Άουφ Σάλκε»-Γκελζενκίρχεν) Ίντερ-Χετάφε (νοκ άουτ)
22:00 («Ολντ Τράφορντ») Μαν. Γιουνάιτεντ-Λασκ Λιντς (5-0)

Πέμπτη 6/8
19:55 («Μπάι Αρένα») Λεβερκούζεν-Ρέιντζερς (3-1)
19:55 («MSV Arena» Ντούισμπουργκ) Σεβίλλη-Ρόμα (νοκ άουτ)
22:00 («Σεντ Γιάκομπ Παρκ») Βασιλεία-Άιντραχτ Φρανκφούρτης (3-0)
22:00 («Μολινό») Γουλβς-Ολυμπιακός (1-1)


το δικό σας σχόλιο

* Υποχρεωτικά πεδία

Παρακαλούμε όμως τα κείμενα να μην είναι υβριστικά, να μην παραπέμπουν σε άλλους ιστότοπους, να γράφονται στην ελληνική ή την αγγλική γλώσσα (όχι greeklish), να είναι κατανοητά και τέλος να είναι κατά το δυνατόν σύντομα. Είναι αυτονόητο πως η ομάδα διαχείρισης φέρει ευθύνη μόνο για τα επώνυμα άρθρα των συντακτών και των συνεργατών της. Σας ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας.