ΑΠΟΕΛ 30 51
AEK 30 48
ΑΕΛ 30 41

Καλό παιχνίδι.. όμως χωρίς γκολ (εικόνες)

Στη λευκή ισοπαλία ολοκληρώθηκε το ντέρμπι με το οποίο έπεσε η αυλαία της 10ης αγωνιστικής, μεταξύ ΑΕΚ και ΑΠΟΕΛ.

Το αποτέλεσμα δεν αντιπροσωπεύει καθόλου την εικόνα του αγώνα, αφού ήταν ένα πολύ καλό παιχνίδι με αρκετές ευκαιρίες, κυρίως για την ομάδα της Λάρνακας στο πρώτο μέρος. Στο δεύτερο οι δύο ομάδες αλληλοεξουδετερώθηκαν.

Εξαιρετική και άστοχη η ΑΕΚ στο πρώτο μέρος, ανέβασε ρυθμό και απείλησε σε μερικές στιγμές το ΑΠΟΕΛ στο δεύτερο.

Δείτε το live του ΑΝΤ1

Αρχίζει το ντέρμπι στην "Αρένα"

8' Πρώτη ευκαιρία στον αγώνα. Σουτ του Νατέλ και απόκρουση από τον Τούμπα. Στην επαναφορά σουτ του Θεοδώρου πάνω στον Γκαρσία.

15' Απαντά η ΑΕΚ με ευκαιρία με τον Μάμα. Από το ύψος του πέναλτι του σουτ, ο Λουντέμο, που είχε κάνει το λάθος το διόρθωσε με μία δύσκολη άμυνα στο σουτ.

18' Εκτέλεση και κόρνερ για την ΑΕΚ και κεφαλιά του Ρόμο. Η μπάλα φεύγει εκτός.

19΄ Διπλή ευκαιρία για την ΑΕΚ. Σουτ του Ρόμο και απόκρουση από τον Σκουφέτ, νέο σουτ του Τρισκόσκι η μπάλα πάει έξω.

25' Νέα φάση για την ΑΕΚ με τον Γκιούρτσκο απο κοντά να αστοχεί ύστερα από την πάσα του Γκαρσία.

29' Κλασσική ευκαιρία για την ΑΕΚ. Με κεφαλιά του Ρόμο από πολύ κοντά, που δεν βρίσκει στόχο.

34' Νέα μεγάλη ευκαιρία χάνει η ΑΕΚ με τον Γκαρσία από πολύ κοντά και εντελώς μόνο να αστοχεί

36' Ο Γκιούρτσκο από ευνοική θέση δεν βρίσκει στόχο. Η ΑΕΚ είναι συνεχώς μπροστά και φλερτάρει με το γκολ.

43' Ο Γκιούρσκο και πάλι πρωταγωνιστής με δυνατό σουτ αναγκάζει σε δυσκολη απόκρουση τον Σκουφέτ.

45' Φάση για το ΑΠΟΕΛ ύστερα από αρκετή ώρα. Με σουτ του Σόουζα από καλή θέση που είναι άστοχο.

Ημίχρονο στην Αρένα, 0-0 στο ντέρμπι

Έναρξη στο Β' ημίχρονο!

47' Σουτ από τον Σόουζα, έξω.

58' Γύρισμα του Σαμπάλα, σε κόρνερ ο Τόμοβιτς.

60' Κεφαλιά του "Τρίσκο", εύκολα ο Σκουφέτ.

63' Σουτ του Νατέλ, πάνω στον Τούμπα.

69' Σουτ του Ροσάλες, μόλις έξω.

74' Σουτ του Κβιλιτάια, δύσκολα ο Τούμπας με δεύτερη προσπάθεια μάζεψε την μπάλα.

74' Πλασέ του Τιάγκο, έξω η μπάλα.