AEK 3 5
ΑΕΛ 3 4
ΟΜΟΝΟΙΑ 3 4

ΠΑΦΟΣ-ΕΝΠ: Ο Μπεριγκό έστειλε την Ένωση στην Β' κατηγορία! [ΒΙΝΤΕΟ]

Με δύο γκολ του Κέβιν Μπεριγκό, η Πάφος κατάφερε να νικήσει την ΕΝΠ με 2-0 και έστειλε και μαθηματικά τους «βυσσινί» στην Β' κατηγορία. Κατώτεροι των περιστάσεων παρουσιάστηκε η Ένωση, η οποία δέχθηκε τα δύο γκολ στα πρώτα 13 λεπτά του αγώνα, χωρίς να δείξει κάποια αντίδραση στην συνέχεια.

Αναλυτικά η βαθμολογία:

Νωρίτερα στον αγώνα:

Έναρξη αγώνα

4'ΓΚΟΛ για την Πάφο 1-0! Ο Βά κλέβει την μπάλα, μοιράζει στον Μπεριγκό και αυτός από τα πλάγια ανοίγει το σκορ με δυνατό σουτ!

9'
Χλιαρό σουτ του Μαρκόφσκι, κανένας κίνδυνος.

11' Διαγώνιο σουτ του Ντένινγκ, λίγο έξω η μπάλα.

13' ΓΚΟΛ για την Πάφο 2-0! Σέντρα του Καμπράλ, με τον Μπεριγκό απο κοντά να κάνει την προβολή, με την μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι και να καταλήγει στα δίχτυα του Γκατσεφσκι.

21'
 Σουτ του Βα, με την μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι και να καταλήγει έξω.

24' Κεφαλιά του Αραγιούρι, λίγο έξω η μπάλα.

27' Από τα πλάγια ο Βα επιχείρησε το σουτ, με τον Γκατσέφσκι να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

29' Συρτό σουτ του Μπάρνι, κανένας κίνδυνος.

45' Ο Μπεριγκό σκοράρει από κοντά, αλλά το γκολ ακυρώνεται, καθώς ο Αουρέλιο ήταν σε θέση οφσάιντ, όταν έβγαλε την σέντρα.

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη Β'ημιχρόνου

49' Σουτ του Θεοδώρου, ο Ρούτκο κάνει σπουδαία απόκρουση!

72' Σουτ του Μπελόνε, μαζεύει ο Ρούτκο.