ΑΠΟΕΛ 30 51
AEK 30 48
ΑΕΛ 30 41

Η Πάφος με ανατροπή βύθισε και άλλο την Νέα Σαλαμίνα

Η Πάφος νίκησε 2-1 την Νέα Σαλαμίνα στο Αμμόχωστος και την βύθισε ακόμη περισσότερο, αφού την άφησε στην 5η θέση και στην ζώνη υποβιβασμού, με 39 βαθμούς, μόλις 3 αγωνιστικές πριν την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος. Ο Ντανίλο άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Αμμοχώστου, Βα και Μπεριγκό τα γκολ της Πάφου. Η ομάδα του Στιβ Κωνσταντινίδη, συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα στο δεύτερο γκρουπ φτάνοντας με την σημερινή νίκη, 57 βαθμούς.

Δείτε το live του ΑΝΤ1.

H εξέλιξη του αγώνα!

Έναρξη στο παιχνίδι!

4' Κεφαλιά του Βάγκνερ στο δεύτερο δοκάρι μετά από κόρνερ διώχνει η άμυνα της Πάφου.

17' Ο Αουρέλιο εντός περιοχής όμως αρκετά πλάγια έκανε του σουτ με την μπάλα να περνάει άουτ.

24' Πέναλτι για την Νέα Σαλαμίνα, για φάουλ του Βαλακάρι στον Βάγκνερ.

25' ΓΚΟΛ ο Ντανίλο! Αρχικά ο Ρουτκό απόκρουσε, όμως ο Ντανίλο στην επαναφορά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

29' Κεφαλιά του Καμισοκό, μόλις έξω.

30' O Ντανίλο δεν μπορεί να σκοράρει από κοντά!

Τέλος Α' ημιχρόνου.

Έναρξη Β' ημιχρόνου.

47' ΓΚΟΛ η Πάφος με τον Βα, ύστερα από εξαιρετική ατομική ενέργεια, πλάσαρε σωστά τον Βεσελόφσκι.

59' Βα, Μπεριγκό και Βαλακάρι συνδυάστηκαν υπέροχα στην περιοχή, με το συρτό σουτ του τελευταίου να καταλήγει λίγο άουτ

63' Ωραία ατομική προσπάθεια του Αουρέλιο, στα όρια της περιοχής ο Σμοβς του κάνει φάουλ. Πολύ καλό σημείο για την Πάφο.

65'  Σέντρα του Καμπράλ, ο Αουρέλιο από κοντά δεν βρίσκει σωστά την μπάλα.

78' ΓΚΟΛ η Πάφος και 1-2 με ανατροπή με τον Μπεριγκό, με βολέ εντός περιοχής!