AEK 3 5
ΑΕΛ 3 4
ΟΜΟΝΟΙΑ 3 4

«Χρυσό» τρίποντο για την Νέα Σαλαμίνα, αλλά παραμένει σε κίνδυνο... Βυθίζεται ο Ερμής!

Την γεύση της νίκης μετά από ακριβώς 2 μήνες κατάφερε να γευτεί σήμερα η Νέα Σαλαμίνα, η οποία νίκησε τον Ερμή με 3-1 και έφτασε τους 38 βαθμούς. Παρά την νίκη της παρέμεινε στην 11η θέση με 38 βαθμούς, όσους και ο 10ος Εθνικός Άχνας που αγωνίζεται στις 20:00. Από την άλλη ο Ερμής συνεχίζει την καθοδική πορεία, παραμένοντας στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας με 32 βαθμούς, ενώ η διαφορά του από την 12η Ένωση παρέμεινε στον 1 βαθμό.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Έναρξη αγώνα

4' ΓΚΟΛ για τον Ερμή 0-1! Ο Στέλιος Δημητρίου βγάζει ωραία σέντρα προς τον Φόλμπρεχτ, με τον ποδοσφαιριστή του Ερμή να πετάγεται ψηλά και με καρφωτή κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.

6' Γύρισμα του Σιαθά, κανένας κίνδυνος για τον Φιρινίδη.

9' ΓΚΟΛ για την Νέα Σαλαμίνα 1-1! Ο Ντίας προσπάθησε να ελέγξει την μπάλα, με τον Ντανίλο να βάζει ωραία το σώμα του, να του κλέβει την μπάλα, όπου με ωραίο πλασέ έφερε το ματς στα ίσα!

13' Σέντρα του Οσέι, με τον Νανίλο να απλώνει το πόδι, χωρίς να αγγίζει την μπάλα, η οποία κατέληξε στην αγκαλιά του Φιρινίδη.

18' ΓΚΟΛ για την Νέα Σαλαμίνα 2-1! Εκτέλεση φάουλ από τον Οσέι, με την μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι, με τον Τσουκαλά από κοντά να πιάνει την κεφαλιά φέρνοντας τούμπα το ματς!

34' Σουτ του Σιαθά, εύκολη απόκρουση από τον Φιρινίδη.

37' Εκτέλεση φάουλ από τον Γκάταριτς, λίγο έξω η μπάλα.

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη β'ημιχρόνου

48' Εκτέλεση φάουλ από τον Φόλμπρεχτ, με τον Βεσελόφσκι να διώχνει εντυπωσιακά.

49' ΓΚΟΛ για την Νέα Σαλαμίνα 3-1! Σούτ του Οσέι, ο Σιντιμπέ διώχνει, με την μπάλα να στρώνεται στον Τσουκαλά, όπου με δυνατό σουτ έκανε το 3-1!

61' Κεφαλιά του Μουστιβάρ, λίγο έξω η μπάλα.

69' Ωραία κάθετη μπαλιά του Κρεάν προς τον Οσέι, με τον δεύτερο να στέλνει την μπάλα λίγο έξω.

71' Μακρινό σουτ του Ρουσιά, ασταθής απόκρουση από τον Βεσελόφσκι, με τον Βάλπορτ από κοντά να μην μπορεί να ευστοχήσει.

74' Σουτ του Βάλπορτ, μαζεύει με δεύτερη προσπάθεια ο Βεσελόφσκι.

90+1' Κεφαλιά του Ρουσιά, κανένας κίνδυνος.