ΑΕΛ 6 9
ΑΠΟΕΛ 5 8
ΕΝΠ 6 3

Η πρώτη νίκη του Ολυμπιακού στο «Μακάρειο» - Βυθίζεται η Πάφος!

Την πρώτη του νίκη στο γήπεδο του και 3η στο πρωτάθλημα πήρε σήμερα ο Ολυμπιακός ενάντια στη Πάφο με 2-1.
Για την ομάδα της Λευκωσίας σκόραρε και πάλι ο Μάντζης με κεφαλιά και ο Γκουστάβο με εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ.

Για την Πάφο μείωσε ο Βαλακάρι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα!

Βυθίζεται και άλλο η Παφιακή ομάδα που μένει στις τελευταίες θέσεις του πρωταθλήματος με 2 βαθμούς και χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα!

Παρακολουθείστε το LIVE του ΑΝΤ1.

Έναρξη αγώνα!

2' Ο Γκουστάβο σούταρε με τον Ρούτκο να μαζεύει.

13’ Γύρισμα του Βα από πλάγια θέση, κοντράρει στον Ανδρέου η μπάλα και μαζεύει ο Μιχαήλ.

17' Έγινε η σέντρα από τον Φουρ, ο Βα πρόλαβε και έδωσε στον Βαλακάρι με τον τελευταίο να κάνει το σουτ και την άμυνα του Ολυμπιακού να διώχνει σε κόρνερ.

22' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Πάντσεον, έξω η μπάλα.

28' Κεφαλιά του Βαλακάρι, η μπάλα έξω!

36' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, ο Μανρίκε από καλή θέση δεν καταφέρνει να σκοράρει.

38'  Ο Μάντζης δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από κοντά, με την άμυνα της Πάφου να την διώχνει σε κόρνερ.

Τέλος α' ημιχρόνου!

Έναρξη β' ημιχρόνου!

50' Ένα γύρισμα του Βα, κοντράρει η μπάλα και καταλήγει στον Μιχαήλ.

59' Τεράστια ευκαιρία με τον Ζαχαρίου, απο κοντά δεν μπορεί να νικήσει τον Ρούτκο.

60' ΓΚΟΛ ο Μάντζης το 3ο του γκολ στο πρωτάθλημα με ωραία κεφαλιά! 1-0 ο Ολυμπιακός!

76' ΓΚΟΛ ο Γκουστάβο, με απευθείας εκτέλεση φάουλ, τρομερό γκολ! Για δεύτερη φορά στο φετινό πρωτάθλημα ο Βραζιλιάνος σκοράρει με απευθείας εκτέλεση φάουλ!

93' Πέναλτι για την Πάφο για χέρι του Σωτηρίου!

94' Εύστοχος ο Βαλακάρι μειώνει η Πάφος!