ΑΕΛ 10 18
ΑΠΟΕΛ 9 10
ΕΝΠ 10 6

Ολυμπιακός Πειραιώς - Ομόνοια: Πάλεψε, ηττήθηκε αλλά ελπίζει η Ομόνοια! (βίντεο)

Η Ομόνοια αν και είδε στα μάτια τον Ολυμπιακό Πειραιώς, γνώρισε την ήττα με 2-0 στο ''Γεώργιος Καραϊσκάκης'' και πλέον τα πράγματα δυσκολεύουν για την είσοδο της στους ομίλους του Τσάμπιονς Λίγκ.

Οι πράσινοι του Χένινγκ Μπεργκ έμειναν όρθιοι μέχρι το 67ο λεπτό, όταν ο διαιτητής του αγώνα καταλόγισε πέναλτι σε χέρι του Λέζιακς. Μια φάση στην οποία ο Ραντζέλοβιτς σπρώχνει τον αμυντικό της Ομόνοιας, ο οποίος πέφτει στο έδαφος και αγγίζει την μπάλα με τα χέρια του. Δόθηκε το χέρι, ενώ προηγήθηκε επιθετικό φάουλ του Ραντζέλοβιτς.

Από εκείνο το σημείο και έπειτα οι Πειραιώτες ανέβασαν ρυθμό πίεσαν και κατάφεραν στο 90+2 να διπλασιάσουν τα τέρματα τους με σουτ του Ελ-Αραμπί εκτός περιοχής

Νωρίτερα στον αγώνα:

Έναρξη αγώνα

5' Χωρίς φάση ο αγώνας μέχρι στιγμής.

12' Μακρινό σουτ του Μπουχαλάκη, μπλοκάρει ο Φαμπιάνο

24' Μακρινό σουτ του Καμαρά, απομάκρυνε με δυσκολία ο Φαμπιάνο

36' Σέντρα του Μασούρα, κεφαλιά του Χασάν, με την μπάλα να περνάει ξυστά από το οριζόντιο δοκάρι των πρασίνων.

45+1' Σέντρα του Βαλμπουενά, με τον Φορτούνη να πιάνει το σουτ στην κίνηση, με την μπάλα να καταλήγει ψηλά.

45+2 Δυνατό σουτ του Μποτεάκ, με την μπάλα να φεύγει πολύ ψηλά.

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη β'ημιχρόνου

51' Ο Ντούρις επιχειρεί το σουτ, υπό πίεση με την μπάλα να φεύγει ψηλά.

60' Ο Ολυμπιακός προσπαθεί να διασπάσει την άμυνα της Ομόνοιας, χωρίς αποτέλεσμα.

67' Κεφαλιά από τον Ελ-Αραμπί, κανένας κίνδυνος για την Ομόνοια.

68' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό!
-Ο διαιτητής του αγώνα καταλογίζει πέναλτι στον Ολυμπιακό, δίνοντας χέρι εντός περιοχής του Λέζιακς. Μια φάση στην οποία ο Ραντζέλοβιτς σπρώχνει τον Λέζικς ο οποίος πέφτει στο έδαφος και αγγίζει την μπάλα.

69' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό 1-0! Από τα 11 βήματα ο Βαλμπουενά δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του!

76'
Από κοντά ο Ελ-Αραμπί στέλνει την μπάλα λίγο έξω.

80' Κεφαλιά από τον Ελ-Αραμπί, με τον Φαμπιάνο να κάνει και πάλι σπουδαία απόκρουση.

89' Εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά, με τον εξαιρετικό Φαμπιάνο να κάνει και πάλι σπουδαία απόκρουση.

92' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό 2-0! Με δυνατό σουτ εκτός περιοχής ο Ελ-Αραμπί διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.