βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 0
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 0
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 0
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 0
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0 0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 0
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 0 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 0
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 0
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 0
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 0
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0 0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 0
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 0 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 0
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 0
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 0
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 0
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0 0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 0
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 0 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 0
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 0
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 0
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 0
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0 0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 0
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 0 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 0
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 0
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 0
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 0
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0 0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 0
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 0 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 0
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 0
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 0
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 0
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0 0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 0
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 0 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 0
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 0
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 0
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 0
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0 0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 0
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 0 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 0
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 0
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 0
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 0
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0 0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 0
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 0 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 0
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 0
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 0
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 0
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0 0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 0
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 0 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 0
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 0
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 0
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 0
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0 0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 0
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 0 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 0
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 0
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 0
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 0
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0 0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 0
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 0 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 0
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 0
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 0
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 0
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0 0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 0
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 0 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 0
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 0
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 0
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 0
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0 0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 0
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 0 0

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 0
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 0
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 0
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 0
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0 0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 0
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 0 0

Β' Κατηγορία: Συνεχίζει αήττητος ο Ερμής Αραδίππου

Με τις αναμετρήσεις της 2ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα η δράση του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Στον όμιλο Premier ο Ερμής Αραδίππου πέρασε νικηφόρα και από τη Δερύνεια και συνεχίζει να οδηγεί αήττητος την κούρσα με διαφορά τεσσάρων βαθμών από τη δεύτερη Καρμιώτισσα Πολεμιδιών.

Αποτελέσματα και σκόρερ στον όμιλο Premier:

Αναγέννηση Δερύνειας - Ερμής Αραδίππου 0-1
(Ηλίας Γεωργίου 67')

ΟΘέλλος Αθηαίνου - Αγία Νάπα 0-1
(Τομάς 90+ πέναλτι)

Καρμιώτισσα Πολεμιδιών - Άρης 2-0
(Άλβες 51', Βαττής 74')

Ονήσιλος Σωτήρας - ΑΣΙΛ 1-1 (χθες)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ερμής Αραδίππου 33-8 25
2. Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 30-17 21
3. Ονήσιλλος Σωτήρας 26-15 17
4. Άρης 25-12 17
5. Αγία Νάπα 21-13 17
6. ΑΣΙΛ Λύσης 25-16 15
7. Οθέλλος Αθηαίνου 21-19 10
8. Αναγέννηση Δερύνειας 13-17 8


Για τον όμιλο Standard σημειώθηκαν τα ακόλουθα αποτελέσματα:

Αλκή Ορόκλινης - Ομόνοια Αραδίππου 1-0
(Ντα Κόστα 29')

Ακρίτας Χλώρακας - Ομόνοια Ψευδά 2-1
(Araba 14', Μ. Χριστοδούλου 39' πεν. / Οκκαρίδης 36')

ΑΕΖ - Διγενής Ακρίτας Μόρφου 2-0
(Λίμα 43' πεν., Γεωργίου 90')

ΠΟ Ξυλοτύμπου - ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα 1-0
(Αντιόλο 71')

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ακρίτας Χλώρακας 21-27 12
2. ΑΕΖ Ζακακίου 14-30 11
3. ΠΟ Ξυλοτύμπου 16-23 11
4. Αλκή Ορόκλινης 20-15 11
5. Διγενής Ακρίτας Μόρφου 20-23 11
6. Ομόνοια Αραδίππου 10-16 8
7. ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα 9-22 7
8. Ομόνοια Ψευδά 14-45 4

το δικό σας σχόλιο

* Υποχρεωτικά πεδία

Παρακαλούμε όμως τα κείμενα να μην είναι υβριστικά, να μην παραπέμπουν σε άλλους ιστότοπους, να γράφονται στην ελληνική ή την αγγλική γλώσσα (όχι greeklish), να είναι κατανοητά και τέλος να είναι κατά το δυνατόν σύντομα. Είναι αυτονόητο πως η ομάδα διαχείρισης φέρει ευθύνη μόνο για τα επώνυμα άρθρα των συντακτών και των συνεργατών της. Σας ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας.