βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 13
ΟΜΟΝΟΙΑ 5 11
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 6 10
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 5 10
ΑΕΛ 6 9
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 6 6
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 4 8
ΑΠΟΕΛ 5 8
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 6 6
ΠΑΦΟΣ FC 6 5
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 4 3
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 5 4
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 3 3
ΕΝΠ 6 3

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 13
ΟΜΟΝΟΙΑ 5 11
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 6 10
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 5 10
ΑΕΛ 6 9
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 6 6
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 4 8
ΑΠΟΕΛ 5 8
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 6 6
ΠΑΦΟΣ FC 6 5
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 4 3
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 5 4
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 3 3
ΕΝΠ 6 3

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 13
ΟΜΟΝΟΙΑ 5 11
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 6 10
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 5 10
ΑΕΛ 6 9
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 6 6
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 4 8
ΑΠΟΕΛ 5 8
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 6 6
ΠΑΦΟΣ FC 6 5
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 4 3
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 5 4
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 3 3
ΕΝΠ 6 3

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 13
ΟΜΟΝΟΙΑ 5 11
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 6 10
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 5 10
ΑΕΛ 6 9
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 6 6
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 4 8
ΑΠΟΕΛ 5 8
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 6 6
ΠΑΦΟΣ FC 6 5
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 4 3
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 5 4
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 3 3
ΕΝΠ 6 3

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 13
ΟΜΟΝΟΙΑ 5 11
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 6 10
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 5 10
ΑΕΛ 6 9
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 6 6
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 4 8
ΑΠΟΕΛ 5 8
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 6 6
ΠΑΦΟΣ FC 6 5
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 4 3
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 5 4
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 3 3
ΕΝΠ 6 3

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 13
ΟΜΟΝΟΙΑ 5 11
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 6 10
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 5 10
ΑΕΛ 6 9
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 6 6
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 4 8
ΑΠΟΕΛ 5 8
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 6 6
ΠΑΦΟΣ FC 6 5
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 4 3
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 5 4
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 3 3
ΕΝΠ 6 3

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 13
ΟΜΟΝΟΙΑ 5 11
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 6 10
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 5 10
ΑΕΛ 6 9
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 6 6
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 4 8
ΑΠΟΕΛ 5 8
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 6 6
ΠΑΦΟΣ FC 6 5
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 4 3
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 5 4
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 3 3
ΕΝΠ 6 3

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 13
ΟΜΟΝΟΙΑ 5 11
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 6 10
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 5 10
ΑΕΛ 6 9
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 6 6
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 4 8
ΑΠΟΕΛ 5 8
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 6 6
ΠΑΦΟΣ FC 6 5
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 4 3
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 5 4
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 3 3
ΕΝΠ 6 3

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 13
ΟΜΟΝΟΙΑ 5 11
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 6 10
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 5 10
ΑΕΛ 6 9
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 6 6
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 4 8
ΑΠΟΕΛ 5 8
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 6 6
ΠΑΦΟΣ FC 6 5
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 4 3
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 5 4
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 3 3
ΕΝΠ 6 3

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 13
ΟΜΟΝΟΙΑ 5 11
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 6 10
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 5 10
ΑΕΛ 6 9
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 6 6
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 4 8
ΑΠΟΕΛ 5 8
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 6 6
ΠΑΦΟΣ FC 6 5
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 4 3
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 5 4
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 3 3
ΕΝΠ 6 3

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 13
ΟΜΟΝΟΙΑ 5 11
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 6 10
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 5 10
ΑΕΛ 6 9
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 6 6
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 4 8
ΑΠΟΕΛ 5 8
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 6 6
ΠΑΦΟΣ FC 6 5
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 4 3
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 5 4
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 3 3
ΕΝΠ 6 3

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 13
ΟΜΟΝΟΙΑ 5 11
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 6 10
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 5 10
ΑΕΛ 6 9
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 6 6
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 4 8
ΑΠΟΕΛ 5 8
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 6 6
ΠΑΦΟΣ FC 6 5
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 4 3
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 5 4
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 3 3
ΕΝΠ 6 3

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 13
ΟΜΟΝΟΙΑ 5 11
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 6 10
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 5 10
ΑΕΛ 6 9
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 6 6
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 4 8
ΑΠΟΕΛ 5 8
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 6 6
ΠΑΦΟΣ FC 6 5
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 4 3
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 5 4
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 3 3
ΕΝΠ 6 3

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 13
ΟΜΟΝΟΙΑ 5 11
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 6 10
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 5 10
ΑΕΛ 6 9
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 6 6
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 4 8
ΑΠΟΕΛ 5 8
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 6 6
ΠΑΦΟΣ FC 6 5
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 4 3
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 5 4
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 3 3
ΕΝΠ 6 3

Το πανόραμα του κυπέλλου Coca-Cola! (βίντεο)

Τρεις επαναληπτικοί αγώνες για τη Β' φάση του Κυπέλλου Coca - Cola και πρόκριση για Ομόνοια, Δόξα Κατωκοπιάς και ΑΕΚ. 
 
Στο Στάδιο ΓΣΠ η Ομόνοια Λευκωσίας νίκησε με 3-0 τον Ερμή Αραδίππου και προκρίθηκε με συνολικό σκορ 8-0.

Δύο τέρματα πέτυχε ο Νταρμπισάϊαρ (15', 37' πεν.) και το 3-0 διαμόρφωσε στο 52ο λεπτό ο Μίκου. 

Στο Μακάρειο Στάδιο η Δόξα Κατωκοπιάς και η Ένωση Νέων Παραλιμνίου έμειναν στο 1-1 και η Δόξα μετά το 2-0 στο εκτός έδρας παιχνίδι προκρίθηκε με συνολικό σκορ 3-1.

Η Ένωση στο σημερινό παιχνίδι άνοιξε το σκορ στο 78ο λεπτό με τον Ουντόζι και η Δόξα ισοφάρισε στις καθυστερήσεις με τον Ασαμόα.

Στο Ν. Papas Group - Αμμόχωστος Επιστροφή η ΑΕΚ με γκολ του Κωνσταντίνου Κωνσταντίνου στο 56ο λεπτό νίκησε με 1-0 την  Καρμιώτισσα Πολεμιδιών και προκρίθηκε με συνολικό σκορ 4-0. 

Η ΑΕΛ εξασφάλισε την πρόκριση της στην προημιτελική φάση την Τετάρτη 15 Ιανουαρίου με συνολικό σκορ 7-2 σε βάρος της Αλκής Ορόκλινης. 

Ο Απόλλωνας νίκησε με 1-0 το  ΑΠΟΕΛ στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τη δεύτερη φάση του Κυπέλλου Coca - Cola απόψε στο Τσίρειο Στάδιο.

Στο 4ο λεπτό ο Μπένσοπ άνοιξε το σκορ για τον Απόλλωνα, 1-0 γκολ που καθόρισε το αποτέλεσμα.

Ο επαναληπτικός θα διεξαχθεί στις 29 Ιανουαρίου στο Στάδιο ΓΣΠ και ώρα 16:30.

🔴 Αναλυτικά τα σκορ των σημερινών αγώνων:

16:00 Ομόνοια - Ερμής  3-0 (Τελικό)



Οι εντεκάδες:
ΟΜΟΝΟΙΑ (Χ.Μπέργκ):
Κυριακίδης, Χούμποτσαν, Λούφτνερ, Μαυρίας, Μανρίκε, Κούσουλος, Τζιωνής, Χριστοφή, Μικού, Εζρά, Ντάρμπισάιαρ
Στον πάγκο: Νικολάου, Περέιρα, Λέζιακς, Παναγιώτου, Ορτέγα, Τιάγκο, Χαραλάμπους, Λοίζου, Κακουλής

ΕΡΜΗΣ (Ν.Παναγιώτου)
: Αλ.Αντωνίου, Γαβριήλ, Μαρλόν, Μπουλά, Κυριάκου, Κύπρου, Λοιζίδης, Παπαθανασίου, Ε.Αντωνίου. Ντεβέσα, Ούρλιχ
Στον πάγκο: Πάρντο, Θεοχάρους, Μπέλα, Καϊσερλίδης, Ορφανίδης, Μαγκάτε, Σαμάρας, Γεωργίου.


17:00 Δόξα - ΕΝΠ 1-1(Τελικό) 

ΔΟΞΑ
Οι εντεκάδες:

(Εντ.Ερανοσιάν):
Γκράσα, Ντερβίντ, Ζε Βαλέντε, Ίταλο, Λουίς Κάρλος, Ασαμόα, Καλό, Τραϊτσέφσκι, Νελσίνιο, Μιντίκκης, Χριστοφή

ΕΝΠ (Τσ. Γιανέφσκι): Κλέιμαν, Βαρέλα, Θεοδώρου, Ουντότζι, Μπαρμπόσα, Αμπαρτζουμιάν, Ρουσιάς, Σπόλιαριτς, Βαλλιάνος, Μπάλαζιτς, Μαϊσουράντζε

18:00 Καρμιώτισσα - ΑΕΚ  0-1(Τελικό)



Οι εντεκάδες:

Καρμιώτισσα:
Καϊρίνος, Πάρπας, Στυλιανού, Σάσι, Χριστοφή, Σάββα, Πιερή, Χρίστου, Παπαμιχαήλ, Νεοφύτου, Ρόμο

ΑΕΚ: Χριστοδούλου, Tάντι, Γκονζάλες, Ιωάννου, Αναστασίου, Τρουγιόλς, Γκονζάλες, Φιόλιτς, Τέτε, Κωνσταντίνου, Ράσπας

19:00 Απόλλων - ΑΠΟΕΛ 1-0(Τελικό)



Οι εντεκάδες:
ΑΠΟΛΛΩΝ (Σωφρόνης Αυγουστή): Μολ, Σάλαϊ, Σελίμοβιτς, Νσούε, Περέιρα, Σακέτι, Πέδρο, Αγκίρε, Γιαννιώτας, Παπουλής, Μπένσοπ
Στον πάγκο: Δημητρίου, Βασιλείου, Αντωνιάδης, Χαραλάμπους, Ματέι, Σαρδινέρο, Ντένιτς, Πίττας

ΑΠΟΕΛ (Κόρε Ινγκεμπρίγκτσεν):
Βάτερμαν, Μακρής, Βούρος, Μερκής, Σιέλης, Άλεφ, Γένσεν, Ντε Βινσέντι, Βιντιγκάλ, Γέφτοβιτς, Χαλένιους
Στον πάγκο: Μπέλετς, Σόουζα, Τάμαρι, Μάτιτς, Γιάκολις, Πάβλοβιτς, Καλογήρου, Ιωάννου, Σάβιτς

Η μέχρι τώρα διαδρομή στη Β' φάση του Κυπέλλου Coca - Cola και η συνέχεια: 

Πρώτοι αγώνες                                                                                         

Τετάρτη, 8 Ιανουαρίου 2020
ΑΕΚ Λάρνακας – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 3-0
ΕΝ Παραλιμνίου - Δόξα Κατωκοπιάς 0-2
Αλκή Ορόκλινης – ΑΕΛ Λεμεσού  1-5

Τετάρτη, 15 Ιανουαρίου 2020
Πάφος FC – Νέα Σαλαμίνα Αμμοχώστου 0-1
Ολυμπιακός Λευκωσίας - Ανόρθωση Αμμοχώστου 0-0
Ερμή Αραδίππου – Ομόνοια Λευκωσίας 0-5

Τετάρτη, 22 Ιανουαρίου 2020
19:00 Απόλλων - ΑΠΟΕΛ (Τσίρειο Στάδιο)

Τετάρτη, 29 Ιανουαρίου
14:30 Διγενής Ακρίτας Μόρφου – Εθνικός Άχνας (Μακάρειο Στάδιο)

Επαναληπτικοί αγώνες

Τετάρτη, 15 Ιανουαρίου 2020      
ΑΕΛ Λεμεσού - Αλκή Ορόκλινης 2-1

Τετάρτη, 22 Ιανουαρίου 2020
16:00 Ομόνοια Λευκωσίας - Ερμής Αραδίππου (Γ.Σ.Π)
17:00 Δόξα Κατωκοπιάς - ΕΝ Παραλιμνίου (Μακάρειο Στάδιο)
18:00 Καρμιώτισσα Πολεμιδιών - ΑΕΚ Λάρνακας (Ν. Papas Group - Αμμόχωστος Επιστροφή)

Τετάρτη, 29 Ιανουαρίου 2020
16:30 Νέα Σαλαμίνα Αμμοχώστου - Πάφος (Ν. Papas Group - Αμμόχωστος Επιστροφή)
16:30 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας - Απόλλων Λεμεσού (Γ.Σ.Π)
19:00 Ανόρθωση Αμμοχώστου - Ολυμπιακός Λευκωσίας («Αντώνης Παπαδόπουλος»)

Τετάρτη, 5 Φεβρουαρίου
14:30 Εθνικός Άχνας - Διγενής Μόρφου (Στάδιο Εθνικού Άχνας)

το δικό σας σχόλιο

* Υποχρεωτικά πεδία

Παρακαλούμε όμως τα κείμενα να μην είναι υβριστικά, να μην παραπέμπουν σε άλλους ιστότοπους, να γράφονται στην ελληνική ή την αγγλική γλώσσα (όχι greeklish), να είναι κατανοητά και τέλος να είναι κατά το δυνατόν σύντομα. Είναι αυτονόητο πως η ομάδα διαχείρισης φέρει ευθύνη μόνο για τα επώνυμα άρθρα των συντακτών και των συνεργατών της. Σας ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας.