ΑΠΟΕΛ 19 35
ΑΕΛ 19 26
ΕΝΠ 19 18

Καθάρισε την πρόκριση από τον πρώτο αγώνα, με 5άρα η Ομόνοια! (βίντεο)

*Η Ομόνοια Λευκωσίας νίκησε εκτός έδρας τον Ερμή Αραδίππου με 5-0. Το σκορ άνοιξε με αυτογκόλ στο 2ο λεπτό (Γαβριήλ) και ακολούθησαν τέσσερα τέρματα από τους Τζιωνή (12', 51'), Εζρά (28') και Μίκου (90').

Νωρίτερα στον αγώνα:

3' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια 0-1! Από γύρισμα το Περέιρα ο Λοϊζίδης στέλνει τη μπάλα στα δίκτυα της ομάδας του. 0-1 η Ομόνοια!

12' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια 0-2! 12': Ο Εζρά δίνει τον Τζιωνή που με ωραίο πλασέ κάνει το 0-2!

19'
Ωραίο τακουνάκι του Τζιωνή στον Λέτσιακς, αυτός έκανε του σουτ με την μπάλα να καταλήγει έξω.

28' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια 0-3! 28': Από ωραία κάθετη πάσα του Ορτέγα, ο Εζρά θα κάνει με ψύχραιμο πλασέ το 0-3.

40'
Σουτ του Τζιωνή, διώχνει με τα πόδια ο Πάρντο.

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη β'ημιχρόνου

51' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια 0-4! Συνδυαστικό ποδόσφαιρο από την ομάδα μας, με τον Τζιωνή να ολοκληρώνει τη φάση με το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

58' Από γύρισμα του Περέιρα λίγο έληψε αμυντικός του Ερμή να βάλει αυτογκόλ. Έχουμε κόρνερ.

71' Φοβερή ατομική προσπάθεια του Ορτέγα το σουτ του οποίου πάει στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

74' Καλό σουτ από τον Μπελά, η μπάλα πέρασε μόλις δίπλα από την εστία του Κυριακίδη.

90' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια 0-5! Ο Κούσουλος δίνει έτοιμο γκολ στον Μίκου για το 0-5.