ΑΕΛ 6 9
ΑΠΟΕΛ 5 8
ΕΝΠ 6 3

Πήρε φόρα και ανεβαίνει ψηλά!6αρα με χάτ τρίκ του Αγιτέ!

Εκπληκτικό παιχνίδι στο «Μακάρειο» ανάμεσα σε Δόξα και Ολυμπιακό, με τους κιτρινοπράσινους να παίρνουν την νίκη τελικά με 2-6.

8 γκολ, 2 δοκάρια και πάρα πολλές ευκαιρίες ο απολογισμός του αγώνα. Η Δόξα προηγήθηκε γρήγορα με το γκολ του Χαραλάμπους με τον Ζαχαρίου να ισοφαρίζει αμέσως.

Με τον Σωτηριόυ να γυρίζει το παιχνίδι με καρφωτή κεφαλιά και τον Βασίλη Παπαφώτη να το φέρνει ξανά στα ίσια με ένα ασύλληπτο σουτ. Αμέσως ο Αγίτε με κεφαλιά έδωσε ξανά προβάδισμα στον Ολυμπιακό, για να σκοράρει άλλες δύο φόρες, η μία από την άσπρη βούλα η άλλη με σουτ, ο Κίκο ξανά από το σημείο του πέναλτι έγραψε το τελικό
2-6.

Παρακολουθήστε το LIVE του ΑΝΤ1.

Έναρξη αγώνα.

(LIVE/Ημίχρονο) Δόξα-Ολυμπιακός 1-1 (Φώτος)

2’ ΓΚΟΛ η Δόξα! Σέντρα στην περιοχή, η μπάλα κτύπησε στο δοκάρι, ο Χαραλάμπους με κοντινό πλάσε την έστειλε στα δίκτυα.

6’ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός! Το γύρισμα του Ντουβεντρού, ο Ζαχαρίου από κοντά σκοράρει και ισοφαρίζει!

17' ΔΟΚΑΡΙ για την Δόξα! Ο Ίταλο ελίχθηκε από αριστερά προς τα μέσα, έκανε το πλασέ με το αριστερό απ' το ύψος της μεγάλης περιοχής σημαδεύοντας το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας  του Πάιζα
.

Τέλος ημιχρόνου
Έναρξη β' ημιχρόνου.

56’ Γκολ ο Ολυμπιακός 1-2. Εξαιρετική εκτέλεση κόρνερ από τον Κίκο, κοντινή κεφαλιά του Σωτηρίου και μπροστά στο σκορ ο Ολυμπιακός.

63’ Γκολ ισοφαρίζει η Δόξα. Ο Βασίλης Παπαφώτης πήρε την μπάλα έξω την περιοχή και με ένα τρομερό σουτ έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι.

65’Ξανά μπροστά στο σκορ ο Ολυμπιακός. Ο Αγιτέ με ασύλληπτη κεφαλιά δίνει ξανά προβάδισμα.

81' Σκοράρει απο την άσπρη βούλα ο Αγίτε μετά απο χέρι του Μουκτάρη. 2-4 ο Ολυμπιακός.

86' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό! Σέντρα του Κα από αριστερά, ο Αγιτέ κοντρόλαρε και έκανε το σουτ στη κίνηση, σκοράροντας για το 5-2 και το δικό του χατ τρικ!

88' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ολυμπιακό. Ο Μουκτάρης ανέτρεψε τον Ροτζέριο.

89' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό! Ο Κίκο εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι, διαμορφώνοντας το 6-2!!

Εντεκάδες:

Δόξα: Γκρέμσλ, Μουκτάρης, Ντερβίτ, Ίταλο, Παπαφώτης, Μπόλιεβιτς, Ασαμόα, Τραϊτσέφσκι, Χαραλάμπους, Μέσκα, Χριστοφή

Ολυμπιακός: Μπάιζα, Ψάλτης, Σαμπίνια, Κίκο, Ακόστα, Βινίσιους, Ζαχαρίου, Σωτηρίου, Μπιλάλ, Ντουβεντρού, Αγιτέ