ΟΜΟΝΟΙΑ 0 0
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0

Ο Κίβενι της έδωσε τη νίκη στο 94' - Άδικο αποτέλεσμα για τη Δόξα (φωτός - βίντεο)

Ο πρώτος αγώνας της ένατης αγωνιστικής

Πραγματοποιώντας κακή εμφάνιση η ΑΕΚ πήρε τη νίκη στο 94ο λεπτό από την μαχητική Δόξα που άξιζε τουλάχιστον την ισοπαλία. Ο Κίβενι στο 94ο λεπτό έδωσε τη νίκη στην ΑΕΚ. Σκόραραν νωρίτερα Τρισκόκσι και Ασαμόα.

Δείτε το live του ΑΝΤ1 και τα γκολ σε βίντεο

Αρχίζει ο αγώνας

6' Διπλή ξεκάθαρη ευκαιρία με τον Καρλίτος για την Δόξα. Δοκάρι στην δεύτερη του προσπάθεια

8' Δεύτερο δοκάρι για την Δόξα. Με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπόλιεβιτς
(LIVE) ΑΕΚ 1-0 Δόξα (φώτος)

14' Γκολ η ΑΕΚ, 1-0. Με άπιαστη κεφαλιά του πρώτου σκόρερ του πρωταθλήματος Ιβάν Τρισκόκσι σε σέντρα του Τάντι. Ο Τρισκόκσι έφτασε τα 10 γκολ

42' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Δόξα. Ο Καρλίτος μόνος απέναντι από τον Τόνιο δεν μπορεί να τον νικήσει.

Τέλος ημιχρόνου, 1-0 μπροστά η ΑΕΚ

Αρχίζει το δεύτερο ημίχρονο

49' Άστοχο το σουτ του Κάσες από ευνοική θέση

56' Ευκαιρία για τη Δόξα, το σουτ του Καρλίτος όμως είναι άστοχο

58' Νέα φάση για τη Δόξα, το σουτ του Μπόλιεβιτς δεν βρήκε στόχο. Στη φάση αυτή η Δόξα ζήτησε πέναλτι. Υπάρχει χτύπημα στον Ζε Βαλέντε από τον Τάντι στην μέση, κατεβάζοντας το πόδι του αφού πρώτα έπαιξε τη μπάλα.
(LIVE) ΑΕΚ 1-1 Δόξα (φώτος)

69' Επιστροφή Φλοριάν... ωστόσο αποχωρεί με πρόβλημα ο Τρισκόκσι.

76' Ισοφαρίζει η Δόξα. Με μακρινό σουτ του Ασαμόα και αφού η μπάλα κτύπησε και στον Τρουγιόλς. Η Δόξα εδικαιούτο το γκολ.

79' Με δέκα η Δόξα λόγω αποβολής του Καρλίτος. Αυστηρή η απόφαση για δεύτερη κίτρινη κάρτα. Με το χέρι ο Καρλίτος βρήκε τον Τέτε στο πρόσωπο.

80' Απειλεί η ΑΕΚ. Αστοχο όμως το σουτ του Χέφελ

84' Σουτ του Κιβενι αποκρούει ο Παρασκευάς. Λανθασμένα δόθηκε ως οφ σάιντ ο επιθετικός της ΑΕΚ

90' Μεγάλη ευκαιρία η Δόξα. Μόνος εντελώς ο Παπαφώτης αστοχεί

94' Γκολ η ΑΕΚ. Με τον Κίβενι. Απιαστη κεφαλιά στη σέντρα του Χέφελ