ΑΠΟΕΛ 23 40
ΑΕΛ 23 31
ΕΝΠ 23 21

Ισοπαλία με ΓΚΟΛΑΡΑ Αγιτέ και αποβολή Τέτε!

Εκπληκτικό παιχνίδι στο «Μακαρείο»  με τον Ολυμπιακό και την ΑΕΚ να παίρνουν από ένα βαθμό μετά το ισόπαλο 2-2. Η ΑΕΚ κατάφερε να προηγηθεί με 0-2 αλλά ο Ζαχαριού με κοντινό πλασέ μείωσε για την ομάδα της πρωτεύουσας. Ο Τέτε αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Το στιγμιότυπο της βραδιάς το χάρισε ο Αγιτέ ισοφαρίζοντας με ανάποδο ψαλίδι με ένα εντυπωσιακό γκολ.

Παρακολουθήστε το LIVE του ANT1.

Δείτε την εξέλιξη του αγώνα:

1' Έναρξη αγώνα.

16’ ΓΚΟΛ 0-1 η ΑΕΚ.  Στη πρώτη ευκαιρία του αγώνα σκοράρει η ΑΕΚ. Φαούλ σε πολύ καλό σημείο για την ΑΕΚ εκτελεί ο «Τρίσκο»  αποκρούει ασταθώς Κίρεφ και από κοντά ο Κάσες την έσπρωξε στα δίκτυα.

19' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό. Σέντρα από τον Ζαχαρίου, ο Ντουβεντρού έδωσε στον Αγιτέ ο οποίος σε τετ-α-τετ με τον Τόνιο, έστειλε η μπάλα μόλις έξω.

22' Μακρινό σουτ από τον Οικονομίδη, απέκρουσε σταθερά ο Τόνιο.

27' ΓΚΟΛ 0-2 η ΑΕΚ. Πέναλτι για την ΑΕΚ. Ο Σαμπίνια ανέτρεψε τον Σπόλιαριτς εντός περιοχής, σωστή η απόφαση του ρέφερι. ΓΚΟΛ ξανά ο "Τρίσκο"

31' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό 1-2. ! Εκτέλεση φάουλ στην περιοχή, ο Ζαχαρίου εντελώς μόνος απέναντι από τον Τόνιο, έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα.

Τέλος α' ημιχρόνου.

Έναρξη β΄ημιχρόνου

49' Πολύ καλή ενέργεια από τον Γιάννου, ξέφυγε ανάμεσα σε δύο αμυντικούς, ωστόσο το σουτ του κατέληξε πάνω από την εστία του Κίρεφ.

52' Δεύτερη κίτρινη στον Τέτε για χτύπημα, συνεχίζει με δέκα παίκτες η ΑΕΚ.

68' Τεράστια φάση για την ΑΕΚ. Κάθετη από τον Τρισκόφσκι, ο Γιάννου έφυγε μόνος όμως το πλασέ του κατέληξε μόλις έξω.

71' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!  Γύρισε στην περιοχή ο Ζαχαρίου και ο Αγιτέ με ανάποδο ψαλίδι έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα για το 2-2! Απίστευτο γκολ από τους γηπεδούχους.

74' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Απέναντι από τον Τόνιο ο Βινίσιους, έκανε το πλασέ όμως δεν έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα.

Εντεκάδες:

Ολυμπιακός: Κίρεφ, Ψάλτης, Σαμπίνια, Σιντιμπέ, Κικο, Ακόστα, Οικονομίδης, Ζαχαρίου, Χαμντί, Ντουβεντρού, Αγιτέ

ΑΕΚ: Τόνιο, Γκονσάλες, Γκαρσία, Πλάνιας, Θάντι, Τέτε, Σάστρε, Κάσες, Σπόλιαριτς, Γιάννου, Τρισκόφσκι.

Στον πάγκο: Χριστοδούλου, Τρουγιόλς, Ναούμ, Κωνσταντίνου, Φλοριάν, Φιόλιτς, Ραούλ, Αναστασίου, Στεφάνου

Διαιτητής: Ιωάννης Αναστασίου

Α’ Βοηθός: Μιχαηλίδης Ανδρέας

Β’ Βοηθός: Γεώργιος Σάββα

4ος: Δημήτρης Σολωμού

Παρατηρητής Διαιτησίας: Μιχάλης Ιωάννου