ΑΠΟΛΛΩΝ 6 7
ΑΠΟΕΛ 3 5
ΟΜΟΝΟΙΑ 6 2

ΑΕΛ-Ανόρθωση: Πρώτο ΝΤΕΡΜΠΙ και όλα στο ΜΗΔΕΝ! (Στιγμιότυπα)

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε ο τρίτος αγώνας της πρώτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος CYTA. ΑΕΛ και Ανόρθωση έμειναν στο 0-0, σε ένα αγώνα στον οποίο δεν είχε τις κλασικές ευκαιρίες για την επίτευξη κάποιου τέρματος.

Νωρίτερα στον αγώνα:

Έναρξη αγώνα

15' Xωρίς μεγάλη φάση ο αγώνας μέχρι στιγμής...

21' Σουτ του Ντουρις, ο Βοζίνια έδιωξε την μπάλα σε κόρνερ

Η εικόνα ίσως περιέχει: ένα ή περισσότερα άτομα, άτομα κάνουν σπορ, στάδιο και υπαίθριες δραστηριότητες

28' Σέντρα του Εγγλέζου, ο Βοζίνιο μαζεύει εύκολα.

35' Οι δύο ομάδες έχουν κατοχή, αλλά δεν μπορούν να δημιουργήσουν επικίνδυνες φάσεις στις αντίπαλες εστίες...

44' Ο Οκριασβίλι ανατρέπεται μέσα στην περιοχή της ΑΕΛ, αλλά ο διαιτητής του αγώνα δείχνει να συνεχιστεί κανονικά το ματς.

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη β'ημιχρόνου

52' Φάουλ σε καλό σημείο για την Ανόρθωση.

53' Ο Ρούμπεν Ράγιος αναλαμβάνει την εκτέλεση του φάουλ. Με απευθείας εκτέλεση, ο Ισπανός αναγκάζει τον Βοζίνια να διώξει την μπάλα σε κόρνερ.

62' Ο Ιβάν Κάρλος κάνει το σουτ, κανένας κίνδυνος.

72'
Εκτέλεση κόρνερ από τον Αβραάμ, με τον Τεξέιρα να πιάνει την κεφαλιά και να αναγκάζει τον Λόρια να κάνει τεράστια απόκρουση.

74' Μπαλιά του Καλτσά, με τον Μανθάτη να μην προλαβαίνει να αγγίξει την μπάλα και να γίνει επικίνδυνος.

85' Κεφαλιά του Αβραάμ, αλλά η μπάλα περνάει δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Λόρια.