βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 9 21
AEK 9 20
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 8 19
ΑΠΟΕΛ 9 13
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 8 12
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 9 12
ΑΕΛ 8 11
ΠΑΦΟΣ FC 9 10
ΟΜΟΝΟΙΑ 8 10
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 8 8
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 9 7
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 9 2

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 9 21
AEK 9 20
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 8 19
ΑΠΟΕΛ 9 13
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 8 12
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 9 12
ΑΕΛ 8 11
ΠΑΦΟΣ FC 9 10
ΟΜΟΝΟΙΑ 8 10
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 8 8
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 9 7
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 9 2

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 9 21
AEK 9 20
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 8 19
ΑΠΟΕΛ 9 13
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 8 12
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 9 12
ΑΕΛ 8 11
ΠΑΦΟΣ FC 9 10
ΟΜΟΝΟΙΑ 8 10
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 8 8
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 9 7
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 9 2

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 9 21
AEK 9 20
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 8 19
ΑΠΟΕΛ 9 13
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 8 12
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 9 12
ΑΕΛ 8 11
ΠΑΦΟΣ FC 9 10
ΟΜΟΝΟΙΑ 8 10
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 8 8
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 9 7
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 9 2

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 9 21
AEK 9 20
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 8 19
ΑΠΟΕΛ 9 13
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 8 12
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 9 12
ΑΕΛ 8 11
ΠΑΦΟΣ FC 9 10
ΟΜΟΝΟΙΑ 8 10
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 8 8
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 9 7
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 9 2

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 9 21
AEK 9 20
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 8 19
ΑΠΟΕΛ 9 13
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 8 12
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 9 12
ΑΕΛ 8 11
ΠΑΦΟΣ FC 9 10
ΟΜΟΝΟΙΑ 8 10
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 8 8
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 9 7
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 9 2

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 9 21
AEK 9 20
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 8 19
ΑΠΟΕΛ 9 13
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 8 12
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 9 12
ΑΕΛ 8 11
ΠΑΦΟΣ FC 9 10
ΟΜΟΝΟΙΑ 8 10
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 8 8
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 9 7
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 9 2

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 9 21
AEK 9 20
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 8 19
ΑΠΟΕΛ 9 13
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 8 12
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 9 12
ΑΕΛ 8 11
ΠΑΦΟΣ FC 9 10
ΟΜΟΝΟΙΑ 8 10
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 8 8
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 9 7
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 9 2

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 9 21
AEK 9 20
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 8 19
ΑΠΟΕΛ 9 13
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 8 12
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 9 12
ΑΕΛ 8 11
ΠΑΦΟΣ FC 9 10
ΟΜΟΝΟΙΑ 8 10
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 8 8
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 9 7
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 9 2

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 9 21
AEK 9 20
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 8 19
ΑΠΟΕΛ 9 13
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 8 12
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 9 12
ΑΕΛ 8 11
ΠΑΦΟΣ FC 9 10
ΟΜΟΝΟΙΑ 8 10
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 8 8
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 9 7
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 9 2

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 9 21
AEK 9 20
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 8 19
ΑΠΟΕΛ 9 13
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 8 12
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 9 12
ΑΕΛ 8 11
ΠΑΦΟΣ FC 9 10
ΟΜΟΝΟΙΑ 8 10
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 8 8
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 9 7
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 9 2

βαθμολογία

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 9 21
AEK 9 20
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 8 19
ΑΠΟΕΛ 9 13
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 8 12
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 9 12
ΑΕΛ 8 11
ΠΑΦΟΣ FC 9 10
ΟΜΟΝΟΙΑ 8 10
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 8 8
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 9 7
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 9 2

Αρχίζει η Β' φάση στο Πρωτάθλημα Cyta (Πρόγραμμα και τηλεοπτικές μεταδόσεις)

Στην τελική ευθεία μπαίνει το Πρωτάθλημα Cyta με την έναρξη της Β' φάσης. Πλέον, οι ομάδες συνεχίζουν χωρισμένες σε δύο ομίλους και κορυφώνουν την προσπάθεια τους για επίτευξη των στόχων τους. 

Στον πρώτο όμιλο στόχος είναι η κατάκτηση του τίτλου αλλά και η εξασφάλιση συμμετοχής στις Ευρωπαϊκές διοργανώσεις και στο δεύτερο όμιλο, η αποφυγή του υποβιβασμού αφού οι δύο τελευταίες ομάδες, υποβιβάζονται στη Β' Κατηγορία. 

Το πρόγραμμα της Α' αγωνιστικής της Β' φάσης και στους δύο ομίλους;

Α΄ όμιλος:

Σάββατο, 2 Μαρτίου

17:00 ΑΕΚ - ΑΕΛ (Cytavision Sports 2)
18:00 Απόλλων - Ομόνοια (Primetel)
18:30 Νέα Σαλαμίνα - ΑΠΟΕΛ (Cytavision Sports 1)

Β' όμιλος 

Κυριακή, 3 Μαρτίου 
16:00
 Πάφος - Αλκή (Cytavision Sports 2)
18:00 Ερμής - Ανόρθωση (Cytavision Sports 1)

Δευτέρα, 4 Μαρτίου
19:00
 ΕΝΠ - Δόξα (Cytavision Sports 1)

το δικό σας σχόλιο

* Υποχρεωτικά πεδία

Παρακαλούμε όμως τα κείμενα να μην είναι υβριστικά, να μην παραπέμπουν σε άλλους ιστότοπους, να γράφονται στην ελληνική ή την αγγλική γλώσσα (όχι greeklish), να είναι κατανοητά και τέλος να είναι κατά το δυνατόν σύντομα. Είναι αυτονόητο πως η ομάδα διαχείρισης φέρει ευθύνη μόνο για τα επώνυμα άρθρα των συντακτών και των συνεργατών της. Σας ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας.