Όταν ο "διαφορετικός" αδερφός μου με έμαθε να αγαπώ

Η Παναγιώτα Καπνίση μοιράζεται μαζί μας σκέψεις και συναισθήματα για τον δίδυμο αδερφό της με Σύνδρομο Ντάουν.

Το γενικό νόημα; Ότι σε αυτή τη ζωή ένα πράγμα έχει σημασία και αυτό είναι η αληθινή αγάπη. Και αυτό της το έμαθε ο υπέροχος αδερφός της Χρίστος.

Παναγιώτα Καπνίση

Λία Αχιλλέως Παναγή

23/08/2016>00:43

Παναγιώτα θα ήθελα μια συνάντηση μαζί σου. Πιστεύω ότι μπορείς να βοηθήσεις την κόρη μου με την ειδικότητά σου.

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Παναγιωτα Καπνιση

31/08/2016>23:00

Χαρά μου να μπορώ να βοηθήσω με τις γνώσεις μου αλλα και με την εμπειρία μου!!!

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Marios Mattheou

21/08/2016>00:37

Panayiota mou ena yperoxo athro gia ena iperoxo athropo xerome pou o xristos ine kala ke na ton xereste giati oso ke na ton gnorisa stin zoi m itan panta enas apo tus pio agnous ke kalous anthropous pou exo gnorisi.

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Αλεξανδρος Λυμπερης

20/08/2016>08:48

καλημερα καλημερα στα πιο ομορφα παιδια μας...μια μεγαααααλη αγκαλια σε σας ..μια μεγαλη αγκαλια στους γονεις σας..μια μεγαλη αγκαλια σε ολους που σας χαμογελουν κ σας αγαπουν....ευχες παντα με πεισμα κ χαμογελο να εχετε επιτυχιες κ να ειστε ευτυχισμενοι γεματοι αγαπη.....

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Τζούλια

20/08/2015>00:59

Δυστυχώς η σκληρή κοινωνία της "Ευρωπαϊκής" Κύπρου συμπεριφέρεται σκληρά μπροστά στο μεγαλείο αυτών των ατόμων. Συγχαρητήρια στις οικογένειες αυτών των Αγγέλων.

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

ΣΤΑΛΑ

19/08/2015>22:58

KAI AYTA TA ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΤΟΣΗ ΑΓΑΠΗ. Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΣΥΝΤΡΟΜΟ DAWN. MOY ΔΙΝΕΙ ΤΟΣΗ ΑΓΑΠΗ, ΑΓΚΑΛΙΕΣ, ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΓΛΥΚΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΙΑ

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Χριστίνα

19/08/2015>13:24

Οσο εξυπνοι και καλλιεργημενοι ειμαστε σαν λαος τοσο λιγη ειναι η κατανοηση που εχουμε προς το προσωπο αυτων των ανθρωπων, δηλαδη απειροελαχιστη... Ο καθε ανθρωπος εχει μια ιδιαιτεροτητα που τον κανει ξεχωριστο αυτοι οι ανθρωποι εχουν και μια παραπανω αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορουν να ειναι σαν εμας αν οχι και καλυτεροι...

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Δημήτρηs

19/08/2015>00:14

Αυτή είναι η κοινωνία πού ζούμε.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΛΕΓΟΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Anna

20/08/2016>12:17

Συμφωνω, Δημητρη. Ειδικα στην Κυπρο υπαρχει μια επαρση οτι ειμαστε καλοκαρδοι, φιλοξενοι, ανοιχτοι σε αντιθεση με τους "ψυχρους" τους Εγγλεχους η τους Γερμανους λεμε. Οταν ομως προκειται για ανθρωπους με αναπηρια αυτοι οι "ψυχροι" οπως λεμε λαοι ειναι πολυ πιο ανθρωπινοι απο εμας και επενδυουν στην αναπτυξη, διακινηση, απασχοληση και εκμαθηση αυτων ανθρωπων. Στην Κυπρο κανουμε μονο εργα και υποδομες απο τις οποιες θα εχει και λιγη "μασα" για αυτους που θα τις προοθησουν και θα τις εγκρινουν.

ΑΠΑΝΤΗΣΗ